sobota, 28 stycznia

Oznaczenie treści
 

Hal Foster, Rosalind Krauss - Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm

(2023)
Sztuka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Hal Foster, Rosalind Krauss - Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm

Data premiery

środa
22.03.2023
52 dni, 19 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Sztuka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Bezprecedensowa próba ujęcia globalnej sztuki XX i początku XXI wieku. Wybitni badacze wizualności i historyczki sztuki skoncentrowani wokół prestiżowego czasopisma "October" skrupulatnie omawiają następujące po sobie lata, przybliżając najważniejsze wydarzenia – tak artystyczne, jak i polityczne – całego stulecia.
Zespół pięciorga autorów omawia nie tylko sztukę, ale równolegle prowadzi tak samo istotny wywód na temat sposobu jej opisu i konceptualizacji. Dlatego też przełomom artystycznym towarzyszą w książce przełomy w szeroko pojętej humanistyce – od teorii krytycznej i renesans marksizmu lat 70. , poprzez strukturalizm i poststrukturalizm, aż do feminizmu, studiówqueeri teorii postkolonialnej. Sztuka jest dla autorów nierozerwalnie związana ze szczegółowo tutaj zarysowanym kontekstem społecznym i politycznym. Z tego też powodu publikacja cechuje się odważnym, obrazoburczym charakterem – autorzy przepisują bowiem dobrze znane historie, pokazując, jak radykalnie zmieniła się dziś perspektywa, z której patrzy się na sztukę poprzednich dekad. Autotematyczna refleksja nad sposobem uprawiania historii sztuki przekłada się na stałą aktualność książki, która nienachalnie, lecz stanowczo kreśli obraz współczesności i jej rozmaitych wyzwań.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm debiutować będzie?

Książka Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm ma być wydana 22 marca 2023 (data premiery w Polsce). Obecnie wyświetlaną datę można zmienić klikając we flagę. Domyślnie wyświetlany region można zmienić w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać najświeższe wieści o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby otrzymywać aktualne wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę wspomnieć o książce innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Książkę można zarekomendować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie nabędę książkę?

Aby zobaczyć ile trzeba zapłacić za książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W jakim miejscu zakupię książkę?

Książkę Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm można kupić tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.

W którym miejscu przeczytam nowe komunikaty odnośnie książki?

W celu sprawdzenia najświeższych raportów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W jaki sposób mogę zaproponować notę dla tego tytułu?

W tym celu należy założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" należy nadać właściwą wartość od 1 do 5 i zaakceptować ją kliknięciem.

Jaką metodą wyliczono ocenę książki?

Premiera książki Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest odpowiedzialny za tę książkę?

Hal Foster, Rosalind Krauss jest autorem książki Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, aby poznać inne książki przez niego stworzone.

Który wydawca dba o wydanie tej książki?

Wydawnictwo Arkady zaangażowane jest w wydanie książki. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Znalazłem na waszej stronie błędne dane. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Problem ten można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Hal Foster, Rosalind Krauss - Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm? Kiedy wychodzi Hal Foster, Rosalind Krauss - Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm?
Data wydania książki zaplanowana została na 22.03.2023. Nowa książka Hal Foster, Rosalind Krauss z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Hal Foster, Rosalind Krauss - Sztuka po 1900 roku. Modernizm. Antymodernizm. Postmodernizm data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 22 marca 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie