niedziela, 7 marca

Oznaczenie treści
 

Gustavo Dudamel - Complete Symphonies

(2021)
Klasyka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Gustavo Dudamel - Complete Symphonies

Data premiery

piątek
29.01.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Klasyka
Ranking:
855   2897

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Nagranie z uznanych przez krytykę koncertów z "Walt Disney Concert Hall", które odbyły się w lutym 2020 roku.
"[Ich interpretacja] II Symfonii Ivesa była lepsza od amerykańskiego ideału wyznaczonego przez Leonarda Bernsteina, który w 1951 roku dokonał prawykonania Symfonii, i do końca życia był jej najbardziej oddanym propagatorem. " – Los Angeles Times
Charles Ives był prawdziwym amerykańskim indywidualistą, artystą wyprzedzającym swoje czasy, który zgłębiał nowatorskie połączenia tradycyjnych klasycznych form z amerykańską muzyką wernakularną. Był pionierem w wykorzystywaniu technik politonalności, polirytmii i złożoności fakturalnej. Cztery symfonie kompozytora zostały nagrane dla Deutsche Grammophon w przełomowych interpretacjach przez Los Angeles Philharmonic oraz jej dyrektora muzycznego i artystycznego Gustavo Dudamela. Zarejestrowano je w lutym podczas nadzwyczajnych koncertów w "Walt Disney Concert Hall".
Wydawnictwo Charles Ives – "Complete Symphonies" prezentuje świeże podejście do muzyki radykalnego myśliciela, twórcy "swojej własnej osobistej rewolucji muzycznej", jak powiedział o nim Leonard Bernstein. Szczególny związek Maestro Dudamela z symfoniami tego kompozytora oraz koncert w wykonaniu orkiestry Los Angeles Philharmonic w ramach festiwalu Ives-Dvořák zebrały entuzjastyczne recenzje. "Było to, w każdym swoim geście, żywe, gwałtowne, wstrząsająco amerykańskie", skomentował Los Angeles Times na temat ich wykonania I Symfonii.
Według San Francisco Classical Voice: "Najważniejsza konkluzja po wysłuchaniu cyklu czterech symfonii Charlesa Ivesa w wykonaniu Los Angeles Philharmonic pod dyrekcją Gustavo Dudamela jest następująca: jest on piekielnie dobrym dyrygentem interpretującym Ivesa". Recenzent pochwalił dyrygenta za wydobycie "esencji każdego aspektu, dziwności i wizji tego amerykańskiego ikonoklasty".
Interpretacje Dudamela tych symfonii wyrastają z zachwytu ich niespokojną energią, niezliczoną ilością barw i faktur, nieodpartymi odniesieniami do popularnych amerykańskich melodii i impulsywnymi zmianami nastrojów. "Ives był człowiekiem pełnym pomysłów i starał się stworzyć coś wyjątkowego", tłumaczy dyrygent. "W jednym momencie panuje spokój i kontemplacja, by za chwilę przeistoczyć się w kompletny chaos. W końcu tym, co robił Ives, było otwieranie drzwi do formy i osobowości muzyki tworzonej w Stanach Zjednoczonych. Jego symfonie to wielki dar dla świata. Ogromnie się cieszę, że mogliśmy nagrać te niesamowite dzieła dla Deutsche Grammophon. "
Wydawnictwo Charles Ives – "Complete Symphonies" stanowi istotną pozycję w katalogu Deutsche Grammophon. Album otwiera "I Symfonia", napisana w latach 1898-1908, ale wykonana w całości dopiero w 1953 roku. Pięcioczęściowa "II Symfonia" (powstała w latach 1907-09 z późniejszymi zmianami) uwydatnia niezależność Ivesa dzięki ultraprogresywnemu połączeniu europejskiej klasyki i amerykańskich wpływów popularnych. "III Symfonia" (1908-11), zatytułowana "The Camp Meeting", otrzymała w 1947 roku Nagrodę Pulitzera w dziedzinie muzyki za nostalgiczne refleksje nad hymnami, marszami i piosenkami obozowymi popularnymi w dzieciństwie kompozytora w Nowej Anglii. "IV Symfonia" (ok. 1912-18 z późniejszymi zmianami) miała swoją premierę w 1965 roku, ponad dziesięć lat po śmierci Ivesa, i pozostaje wzorem muzycznej inwencji, pomysłowości i ambicji.
Lista utworów:
1. Symphony No. 1 – 1. Allegro Con Moto
2. Symphony No. 1 – 2. Adagio Molto
3. Symphony No. 1 – 3. Scherzo. Vivace
4. Symphony No. 1 – 4. Allegro Molto
5. Symphony No. 2 – 1. Andante Moderato
6. Symphony No. 2 – 2. Allegro
7. Symphony No. 2 – 3. Adagio Cantabile
8. Symphony No. 2 – 4. Lento Maestoso
9. Symphony No. 2 – 5. Allegro Molto Vivace
10. Symphony No. 3 – 1. Old Folks Gatherin'. Andante Maestoso
11. Symphony No. 3 – 2. Children's Day. Allegro Moderato
12. Symphony No. 3 – 3. Communion. Largo
13. Symphony No. 4 – 1. Prelude. Maestoso
14. Symphony No. 4 – 2. Comedy. Allegretto
15. Symphony No. 4 – 3. Fugue. Andante Moderato
16. Symphony No. 4 – 4. Finale. Very Slowly – Largo MaestosoKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy zadebiutuje płyta Complete Symphonies?

Płyta Complete Symphonies udostępniona będzie 29 stycznia 2021 (premiera w Polsce). Aby sprawdzić inne daty należy kliknąć w odpowiednią flagę. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić bieżące raporty o premierze?

Aby dostawać aktualne raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Czy jest możliwość polecenia płyty innym osobom?

Tytuł polecić można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

W jakiej cenie zakupię płytę?

Żeby poznać cenę płyty kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić płytę Complete Symphonies. W którym sklepie jest dostępny do kupienia ten tytuł?

Complete Symphonies można nabyć tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

Na jakiej stronie mogę obejrzeć najnowsze informacje odnośnie płyty Complete Symphonies?

Aby znaleźć najświeższe wiadomości należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Jak można wystawić ocenę dla tej płyty?

Aby ocenić płytę należy przyporządkować właściwą wartość w pięciopunktowej skali, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jakim sposobem zliczana jest ocena?

Premiera płyty Complete Symphonies nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto dba o tworzenie tej płyty?

Gustavo Dudamel to osoba odpowiedzialna za napisanie muzyki do płyty. Żeby zobaczyć jakie pozostałe płyty zostały napisane przez tego artystę należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę autora.

Jaka firma pracuje nad wypuszczeniem tej płyty?

Wydawcą płyty jest firma Universal. Żeby sprawdzić listę płyt muzycznych tego wydawcy należy przenieść się do zakładki "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.

Spostrzegłem na stronie przeinaczone informacje. W jaki sposób mogę to zgłosić?

W tym celu należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę" umieszczony nad polem "Informacje". W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Gustavo Dudamel - Complete Symphonies? Kiedy wychodzi Gustavo Dudamel - Complete Symphonies?
Data wydania płyty zaplanowana została na 29.01.2021. Nowa płyta Gustavo Dudamel z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Gustavo Dudamel - Complete Symphonies data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 29 stycznia 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie