niedziela, 21 października

Oznaczenie treści
 

Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń - Tajemnica Graala

(2014)
Nauka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń - Tajemnica Graala

Data premiery

środa
02.04.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

W poszukiwaniu Świętego Graala to trzeci tom cyklu, którego dwie pierwsze części stanowią książki „Świadkowie tajemnicy” i „Dowody tajemnicy”. Tym razem reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń ruszają w podróż po świecie śladami kielicha, którego używał Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Rekonstruują przy tym drogę, jaką przebyła owa relikwia. Ich dziennikarskie śledztwo prowadzi przez Jerozolimę, Rzym oraz Hiszpanię, gdzie spotykają się z wieloma naukowcami, badającymi historię najcenniejszego liturgicznego przedmiotu chrześcijaństwa. W tle ich reporterskiego dochodzenia pojawiają się kwestie dotyczące żydowskich zwyczajów paschalnych, rozwoju liturgii chrześcijańskiej czy średniowiecznych legend arturiańskich. To nie przypadek, że opowieści o Rycerzach Okrągłego Stołu i ukrytym Graalu pojawiły się w Europie Zachodniej, gdy sam kielich pozostawał ukryty w niedostępnych klasztorach pirenejskich (był tam strzeżony od 711 do 1399 roku, a więc w czasie, gdy Półwysep Iberyjski pozostawał okupowany przez muzułmanów). Za autentycznością kielicha przechowywanego dziś w katedrze w Walencji przemawiają zarówno nieprzerwana tradycja, najpierw ustna, a później pisana, wyniki badań naukowych (archeologowie uznają, że Santo Caliz powstał na Bliskim Wschodzie między II wiekiem przed Chrystusem a I wiekiem naszej ery), jak również eliminacja tą samą drogą innych przedmiotów pretendujących do owego miana. Opinie owych badaczy zostaną dokładnie przedstawione w niniejszej książce, z której wynika, że Święty Graal z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością znajduje się właśnie w Hiszpanii.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń - Tajemnica Graala? Kiedy wychodzi Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń - Tajemnica Graala?
Data wydania książki zaplanowana została na 02.04.2014. Nowa książka Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń - Tajemnica Graala data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 2 kwietnia 2014, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie