
FIFA 14 Pierwsze wrażenia są raczej negatywne. Zmiany są ciekawe i idą w dobrym kierunku - podoba mi się ta fizyka i precision movement, ale wykonanie jest SŁABE. Następna część będzie pewnie o niebo lepsza. Mam wrażenie, że to półprodukt. EA Sports zaczęło rewolucję, ale jej nie wykończyło wystarczająco dobrze. FIFA 14 jest przede wszystkim zdecydowanie ZA WOLNA - piłkarze skręcają i obracają się jakby ważyli po 250 kg. Dochodzi do takich sytuacji, że masz kontrę - możesz mieć akcję sam na sam przez pół boiska, jesteś 5 metrów przed obrońcami, ale zanim Twój piłkarz przyjmie piłkę i się obróci o 180 stopni to już Cię obrońcy doganiają - zajmuje mu to z 2-3 sekundy - mi około 0.1s... Czasy reakcji piłkarzy na wciśnięcie guzików są zdecydowanie za długie. Naciskasz podanie, albo strzał i za nim do niego dochodzi mija nawet 1-1.5 sekundy ! Ciężko się tak gra, dochodzi do wielu spalonych (często minimalnych). Nie mam wrażenia, że mam pełną kontrolę nad grą i piłkarzami. Do tego o wiele łatwiej strzelić gola z dystansu - nawet z 30-40 metrów (błędy bramkarzy - nowa fizyka lotu) niż w akcji sam na sam - bo tu prawie zawsze piłka trafia w bramkarza. Gra mimo tego żółwiego tempa jest też jakoś stosunkowo łatwa - pierwsze mecze i od razu wygrywam na Legendary po 2:0, 3:0 i to z Realami i City tego świata.