
Gruppo Di Tempera - Gruppo Di Tempera(2018) | Klasyka |


Sześć osób, sześć charakterów, sześć zupełnie różnych osobowości i jedna wielka muzyczna pasja.
Sześcioro wybitnych artystów, związanych z czołowymi instytucjami muzycznymi w Polsce, których połączyła przyjaźń, wspólne brzmienie i chęć spełnienia marzeń na polu muzyki kameralnej. Zespół stale działający w tym składzie to rzadkość, jednak Gruppo di Tempera od lat, z sukcesem odkrywają dla publiczności piękno instrumentów dętych wzbogacone dźwiękiem fortepianu.
W repertuarze Gruppo di Tempera znajdują się dzieła od klasycyzmu po współczesność, a szczególne miejsce w działalności zespołu zajmuje muzyka polska.
Formacją podstawową Gruppo di Tempera jest kwintet dęty w składzie:
Agata Igras – flet
Sebastian Aleksandrowicz – obój
Adrian Janda – klarnet
Artur Kasperek – fagot
Tomasz Bińkowski – waltornia
Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz – fortepian
Lista utworów:
Wojciech Kilar (1932- 2013) – Kwintet na instrumenty dęte czy Kwintet na flet obój, klarnet, fagot i róg (1952) | Quintet
1. I. Sinfonia
2. II. Scherzo
3. III. Choral varié
4. IV. Rondo – Finale
Tadeusz Szeligowski (1896-1963) – Kwintet na instrumenty dęte (1853) | Quintet
5. I. Allegro con brio
6. II. Andante cantabile
7. III. Allegro scherzando
8. IV. Allegro moderato
Michał Spisak (1914-1965) – Kwintet na flet obój, klarnet, róg i fagot | Quintet ( 1948)
9. Allegro moderato
10. Andante
11. Andante, Allegro
Alexandre Tansman (1897- 1986) – La Danse de la Sorcière - Sekstet na kwintet dęty i fortepian
12. Fragment z Balletu "Le Jardin du Paradis"

Płyta zadebiutuje 16 marca 2018 (data premiery w Polsce).
Aby otrzymywać aktualne raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.
O płycie można wspomnieć innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Żeby zobaczyć ile trzeba wydać na płytę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Płyta jest do dostania tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" znajdują się wszystkie sklepy, w których można znaleźć ten produkt.
Świeże doniesienia znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest po prawej stronie.
Żeby ocenić płytę należy zaznaczyć odpowiednią wartość od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
Premiera płyty Gruppo Di Tempera nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Gruppo Di Tempera jest autorem płyty. Żeby poznać inne płyty od tego artysty należy kliknąć utaj albo kliknąć w nazwę w zakładce "Informacje".
Wytwórnia Firma Księgarska Olesiejuk zaangażowane jest w wydanie płyty. Żeby zobaczyć jakie inne płyty zostały wydane przez tę firmę należy skorzystać z ego odnośnika lub udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawcy.
Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik dostępny jest nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.
16 marca 2018, piątek
Komentarze