poniedziałek, 27 marca

Oznaczenie treści
 

Greg Lukianoff, Jonathan Haidt - Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę

(2023)

Greg Lukianoff, Jonathan Haidt - The Coddling Of The American Mind

Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Greg Lukianoff, Jonathan Haidt - Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę / Greg Lukianoff, Jonathan Haidt - The Coddling Of The American Mind

Data premiery

wtorek
10.01.2023
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
1013   1751

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Celna diagnoza problemów, z którymi mierzy się współczesne społeczeństwo, a takżepróba znalezienia drogi wyjścia z tego kryzysu.

W ciągu ostatnich kilku lat na uniwersytetach, i nie tylko, coś poszło w złą stronę. Mówcy są
wykrzykiwani. Studenci i profesorowie mówią, że czują się, jakby chodzili po cienkim lodzie i bojąsię wypowiadać szczerze. Wzrasta liczba samobójstw i ludzi cierpiących na lęki i depresję. Jak dotego doszło?

Publicysta i prawnik Greg Lukianoff oraz psycholog społeczny Jonathan Haidt pokazują wswojej głośnej książce, że te problemy mają swoje źródło w trzech nieprawdziwych teoriach, którecoraz mocniej oddziałują na wychowanie i edukację młodych ludzi:
co cię nie zabije, uczyni cię słabszym;
zawsze ufaj swoim uczuciom;
życie to wojna między dobrymi i złymi ludźmi.
Te trzy Wielkie Nieprawdy są sprzeczne zarówno z wynikami współczesnych badańpsychologicznych poświęconych zdrowiu psychicznemu, jak i z wiedzą starożytną, znaną nam zmitów wielu kultur. Przyjęcie tych nieprawd – i wynikającej z nich kultury "bezpieczeństwa" –ingeruje w rozwój społeczny, emocjonalny i intelektualny młodych ludzi. Utrudnia im stanie sięniezależnymi jednostkami, które potrafią samodzielnie zmierzyć się ze światem.

LukianoffiHaidtanalizująwielezjawiskspołecznych, którestałyzaupowszechnieniem
tych nieprawd, rozpatrują je w kontekście szybko rosnącej polaryzacji politycznej i pokazują, wjaki sposób możemy się uwolnić od tych szkodliwych idei.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy debiutowała będzie książka Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę?

Książka debiutować będzie 10 stycznia 2023 (premiera w Polsce). Żeby wyświetlić datę z innego regionu należy kliknąć w odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

W jaki sposób można obserwować najświeższe wiadomości o premierze?

Aby śledzić najnowsze wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Gdzie mogę zarekomendować książkę znajomym?

Tytuł zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

Za ile zakupię książkę?

Żeby zobaczyć ile kosztuje książka Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W jakim miejscu mogę dostać książkę Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę?

Książkę Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę można zamówić tutaj. Więcej sprzedawców znajduje się na liście "Gdzie kupić?".

Gdzie mogę obejrzeć najświeższe materiały dotyczące książki?

Bieżące wiadomości można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Chcę wystawić ocenę. Jak tego dokonać?

Żeby ocenić książkę należy przyporządkować wartość w skali 1-5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Na jakiej podstawie obliczono ocenę książki?

Premiera książki Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat stworzył tę książkę?

Greg Lukianoff, Jonathan Haidt jest autorem książki. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Jakie wydawnictwo sprawuje pieczę nad wydaniem tej książki?

Książka ma zostać wydana przez firmę Zysk i S-ka. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały wydane przez tę firmę należy kliknąć w en odnośnik albo udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawnictwa.

Zauważyłem na waszej stronie niewłaściwe dane. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Żeby zgłosić poprawkę należy kliknąć tutaj i wysłać wypełniony formularz. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Greg Lukianoff, Jonathan Haidt - Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę? Kiedy wychodzi Greg Lukianoff, Jonathan Haidt - The Coddling Of The American Mind?
Data wydania książki zaplanowana została na 10.01.2023. Nowa książka Greg Lukianoff, Jonathan Haidt z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Greg Lukianoff, Jonathan Haidt - Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 10 stycznia 2023, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie