wtorek, 1 grudnia

Oznaczenie treści
 

Graham T. Allison - Skazani na wojnę? Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa?

(2018)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Graham T. Allison - Skazani na wojnę? Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa?

Data premiery

środa
05.09.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Chiny i Ameryka zmierzają do wojny, której tak naprawdę nikt nie chce.
Gdy rosnący w siłę kraj zaczyna zagrażać aktualnemu hegemonowi, ich rywalizacja najczęściej kończy się wojną. Ten znany od tysiącleci mechanizm określany jest nazwą pułapki Tukidydesa.
Graham Allison wyjaśnia, dlaczego koncepcja pułapki Tukidydesa jest najlepszym narzędziem do zrozumienia współczesnej rywalizacji amerykańsko-chińskiej. Czy Waszyngton i Pekin są w stanie bezpiecznie przeprowadzić swoje kraje przez mielizny i przeszkody?
Autor ukazuje czytelnikom, w jaki sposób rozsądna i przewidująca polityka zagraniczna pozwoliła uniknąć konfliktów zbrojnych w przeszłości oraz jakie trudne, lecz nieodzowne kroki należy przedsięwziąć dziś, by ustrzec się przed katastrofą. Wnikliwie analizując bieżące wydarzenia i poszukując historycznych analogii, nie tylko przedstawia prognozy na przeszłość, ale i recepty na uniknięcie czarnego scenariusza.
"»Wojna nieunikniona?« to nie tylko zmuszające do myślenia studium jednej z najbardziej palących kwestii współczesnej polityki zagranicznej, ale i wciągająca lektura, którą czyta się jednym tchem. Na dodatek napisana z pasją i zaangażowaniem, które są jak najbardziej na miejscu wobec powagi i grozy tematu. "
Christopher Reich, autor bestsellerów "Invasion of Privacy", "Klub patriotów"oraz "Konto numerowane"
"Graham Allison wytycza główny kurs pozwalający uniknąć katastroficznego w skutkach konfliktu. To lektura obowiązkowa do analizy i dyskusji na kolejne dziesięciolecia. "
Kevin Rudd, były premier Australii
"Zjawisko pułapki Tukidydesa zwraca uwagę na poważne zagrożenie dla globalnego porządku: rywalizację mocarstwa aspirującego do światowej potęgi z aktualnym hegemonem. Przeczytałem tę książkę z wielkim zainteresowaniem. Mogę tylko mieć nadzieję, że konflikt Ameryki i Chin będzie siedemnastym w historii nowożytnej rozwiązanym na drodze pokojowej, a nie trzynastym zakończonym wojną. "
Henry Kissinger, były amerykański sekretarz stanu
"Jedna z najbardziej wnikliwych i dających do myślenia analiz, jakie do tej pory czytałem na temat najważniejszej relacji we współczesnym świecie – między Chinami a Ameryką. Jeśli Graham Allison ma rację – a tak moim zdaniem jest – Państwo Środka i Stany Zjednoczone muszą uważnie prześledzić lekcje, jakie dała nam historia, aby uniknąć wojny, z której żadna ze stron nie wyjdzie zwycięsko. "
Generał w stanie spoczynku David Petraeus, przewodniczący KKR Global Institute, były dyrektor CIA oraz były naczelny dowódca sił koalicyjnych w Iraku
"Czy Stany Zjednoczone mogą uniknąć konfrontacji z Chinami? To główna kwestia geopolityczna naszych czasów. Ta pasjonująca książka dostarcza odpowiedzi, w jaki sposób możemy uniknąć konfliktu. "
Walter Isaacson, autor bestsellera "Steve Jobs"
"Uznany teoretyk i praktyk w dziedzinie współczesnego bezpieczeństwa narodowego, Graham Allison jest również ekspertem historii stosowanej. Założę się, że chińscy przywódcy bez wątpienia zapoznają się z jego przestrogami. Szkoda tylko, że nie mogę mieć tej pewności, jeśli chodzi o rządzących Ameryką. Lektura obowiązkowa dla każdego świadomego obywatela. "
Niall Ferguson, nauczyciel akademicki w Instytucie Hoovera przy Uniwersytecie Stanforda oraz autor "Wojny światowej"Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Graham T. Allison - Skazani na wojnę? Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa?? Kiedy wychodzi Graham T. Allison - Skazani na wojnę? Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa??
Data wydania książki zaplanowana została na 05.09.2018. Nowa książka Graham Allison z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Graham T. Allison - Skazani na wojnę? Czy Ameryka i Chiny unikną pułapki Tukidydesa? data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 września 2018, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie