piątek, 2 grudnia

Oznaczenie treści
 

Geoffrey Parker - Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku

(2019)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Geoffrey Parker - Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku

Data premiery

środa
11.09.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Praca jednego z czołowych historyków prezentuje wstrząsającą zależność pomiędzy rozruchami, jakie wstrząsnęły całym światem w połowie XVII w. , a zmianami pogodowymi, jakie miały miejsce w tym samym czasie. Nieuchronnie nasuwa się pytanie: czy jesteśmy przygotowanii do poradzenia sobie z efektami zmian klimatycznych w naszych czasach?

"Oparta na imponujących badaniach, napisana żywym językiem i intelektualnie zachwycająca książka (... ). Jest nie tylko wstrząsająca i przekonująca, lecz stanowi pomnik naukowego oddania (... ). Mam nadzieję, że jej lektura będzie wzbudzać debaty przez następne dziesięciolecia".
Dominic Sandbrook, The Sunday Times

"Parker snuje swą opowieść z zacięciem (... ). Jego nowatorska interpretacja, stawiająca na pierwszym miejscu wpływ klimatu, a nie pojedynczych decyzji, pomaga wyjaśnić społeczno-gospodarczą zmianę i rewolucję w sposób, który przyszli historycy będą musieli brać pod uwagę".
Brendan Simms, Wall Street Journal
"Imponująca, świeża pozycja (... ) Parker wykazał się benedyktyńską i systematyczną pracą (... ) dzięki której w bogaty i głęboko poruszający sposób ukazał, jak wyglądało życie w burzliwych czasach (... ). Ta imponująca publikacja powstała z myślą o postawieniu kropki nad i w debacie dotyczącej "powszechnego kryzysu".
Lisa Jardine, Financial Times
"W jaki sposób zmiana klimatu wpływa na globalną stabilność? Trudno o lepszy moment na postawienie takiego pytania. Odpowiedź, jaką prezentuje Parker, zachwyca naukowym rozmachem".
Dan Jones, The Times
"Globalny Kryzys to magnum opus, które przynajmniej przez dwie dekady będzie stanowić punkt odniesienia w trzech obszarach: historii całego świata, roli klimatu w dziejach oraz zrozumienia wielkiego kryzysu siedemnastego stulecia (... ). Tak imponujące i zakrojone na tak szeroką skalę dzieła historyczne należą do rzadkości; oto jedno z nich".
Theodore K. Rabb, Times Literary Supplement
"Przełomowa książka w dziedzinie historii środowiskowej i historii globalnej (... ). W przekonujący sposób ukazuje, że był to tak naprawdę jeden kryzys, a obraz ludzi z nim się zmagających i analiza jego dynamiki są fascynujące; hipotezy na temat tego, jak sposoby radzenie sobie z tym kryzysem pozwoliły przygotować się na przyszłość, wspaniale prowokują do myślenia. Naukowcy z różnych dziedzin, krajów i reprezentujący odmienne prądy metodologiczne przez długie lata będą nad nią debatować i czerpać z niej wiedzę".
Kenneth W. Pomeranz, Historically Speaking
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku zadebiutuje?

Książka Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku udostępniona będzie 11 września 2019 (data wydania w Polsce). Wyświetlaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

Chcę otrzymywać nowe wieści o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby otrzymywać aktualne doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Czy istnieje możliwość polecenia książki innym osobom?

Premierę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile warta jest książka?

Aby dowiedzieć się ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku. W którym sklepie można zakupić ten produkt?

Książka jest do kupienia tutaj. Wszystkie sklepy sprzedające ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?".

Gdzie mogę znaleźć najnowsze newsy odnośnie książki?

W celu sprawdzenia świeżych informacji należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę przyporządkować notę dla tej książki?

Aby ocenić książkę trzeba wskazać właściwą wartość od 1 do 5, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

W jaki sposób podliczana jest ocena książki?

Premiera książki Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat tworzy tę książkę?

Twórcą książki jest Geoffrey Parker. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Kto odpowiada za wydanie tej książki?

Wydawnictwo Napoleon V dba o wydanie książki. Kliknij utaj albo w nazwę firmy, żeby wyświetlić inne książki przez nią wydane.

Na stronie wypisane są przekłamane dane. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić korektę należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj. Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Geoffrey Parker - Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku? Kiedy wychodzi Geoffrey Parker - Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku?
Data wydania książki zaplanowana została na 11.09.2019. Nowa książka Geoffrey Parker z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Geoffrey Parker - Globalny kryzys. Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 11 września 2019, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie