niedziela, 26 stycznia

Oznaczenie treści
 

Gaba Kulka - Hat, Rabbit (Reedycja 2019)

(2019)
Alt

Obserwuj premierę
Ocena:


Gaba Kulka - Hat, Rabbit (Reedycja 2019)

Data premiery

piątek
08.11.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Alternatywa
Arysta:
Ranking:
922   2894

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

"Dziesięć lat temu ukazał się album, który zmienił bieg mojego muzycznego życia. Jeden z tych rzadkich momentów gdy, po latach pracy, właściwy czas, właściwe miejsce i przede wszystkim, właściwi ludzie, układają się w nową szczęśliwą konstelację. Jest niemal pewne, że znacie mnie właśnie dzięki "Hat, Rabbit". Teraz moja pierwsza złota płyta po raz pierwszy ukaże się w kolorze czarnym, na winylu. Postanowiłam posłuchać jej od nowa, dlatego wraz z Marcinem Borsem wróciliśmy do oryginalnych miksów i, bogatsi o doświadczenia kolejnych nagranych wspólnie płyt, nadaliśmy jej nieco inny ton. To bardziej nowy kąt widzenia, niż całkiem nowe oblicze - podobnej metamorfozie poddaliśmy też okładkę! Mam nadzieję, że to wydawnictwo sprawi wam tyle radości co mnie samej. " - Gaba Kulka.
Oficjalnie karierę̨ muzyczną rozpoczęła w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty "Out". To wtedy zaczęły zauważać́ ją media i rosnąca publiczność́. Jednak przełomem był wydany z wielkim hukiem trzy lata później "Hat, Rabbit". Posypały się̨ laury: "Mateusz" radiowej Trójki, nominacja do paszportu Polityki, złota płyta i doskonałe recenzje, a także Fryderyk dla "wokalistki roku".
Chwilę później światło dzienne ujrzał "Sleepwalk", wspólne dzieło Gaby i znanego m. in. z zespołu Futro, Konrada Kucza. Był to pierwszy z licznych i różnorodnych projektów, w jakich artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden w autorskich aranżacjach zespołu Baaba po piosenki Wojciecha Młynarskiego) zanim publiczność́ mogła usłyszeć́ kolejny w pełni autorski, premierowy album: długo wyczekiwany, świetny "The Escapist" wydany w 2014 roku.
Na płycie słychać́ jak wyraźnie zarysował się̨ muzyczny charakter Gaby i towarzyszącego jej od kilku lat na koncertach i w studiu składu muzyków. Czuć́ silne inspiracje gigantami piosenki lat 70-tych, jazzem i folkiem, ale i krzykliwymi latami 80-tymi - w singlowym utworze "Wielkie wrażenie".
We wrześniu 2016 ukazało się nowe wydawnictwo Gaby zatytułowane "Kruche". Album zebrał bardzo dobre notowania u recenzentów. Obecnie artystka przygotowuje nowy, autorski materiał.
Lista utworów:
1. Hat, Meet Rabbit
2. Heard The Light
3. Aaa...
4. Niejasności
5. Love Me
6. Challenger
7. Emily
8. Kara Niny
9. Lady Celeste
10. Propaganda
11. Bosso
12. Słuchaj
13. Over
Bonus:
14. Devil's HeadlightsTworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Gaba Kulka - Hat, Rabbit (Reedycja 2019)? Kiedy wychodzi Gaba Kulka - Hat, Rabbit (Reedycja 2019)?
Data wydania płyty zaplanowana została na 08.11.2019. Nowa płyta Gaba Kulka z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Gaba Kulka - Hat, Rabbit (Reedycja 2019) data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 listopada 2019, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie