poniedziałek, 20 stycznia

Oznaczenie treści
 

Funkastik Riddim Band, Sławomir Gołaszewski - Dziady inwokacje

(2019)
Reggae

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Funkastik Riddim Band, Sławomir Gołaszewski - Dziady inwokacje

Data premiery

piątek
08.02.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Reggae/Ska
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Reggae z duchami. "Dziady" Mickiewicza w zupełnie nowym wydaniu.
"Kto z Was pragnie, kto z Was łaknie?" – to cytat z "Dziadów" Adama Mickiewicza, ale także fragment tekstu z płyty reggae "Dziady inwokacje", bazującej na dziele poety. Słowiańskie święto duchów pokazywało, jak mocno nasi przodkowie byli związani ze światem pozagrobowym. Celem rytuału było zaproszenie wszystkich duchów do wspólnej zabawy, wieczerzy, muzykowania oraz odpuszczenie grzechów.
Projekt muzyczny "Dziady inwokacje" przypomina o tym pradawnym obyczaju. Połączyliśmy elementy dwóch zupełnie odmiennych kultur "poezję Adama Mickiewicza z roots reggae, czyli korzenną muzyką jamajską. Potraktowaliśmy to jako próbę odprawienia starego rytuału na nowo. Ponadto, jest to ciekawy eksperyment, gdyż wcześniej nie przedstawiano narodowych tekstów w stylistyce reggae" mówi Piotr Strembicki, współautor projektu, producent i realizator dźwięku oraz lider zespołu Funkastik Riddim Band.
Pomysł na przedstawienie tekstów dramatu narodowego poety w konwencji reggae nie był przypadkowy. Pierwowzór projektu narodził się w głowie prekursora i popularyzatora tego gatunku w Polsce, śp. Sławka Gołaszewskiego, nazywanego również ojcem polskiego reggae. Polski filozof kultury, muzyk i dziennikarz jest także autorem książek "Reggae-Rastafari" oraz "Regementarz-Antologia".
"Pierwsze podejście do tematu Sławek zrobił podczas jednej ze swoich audycji. Jej fragment znaleźliśmy w 2011 roku w trakcie prowadzenia porządków w jego archiwach muzycznych. Na amatorskim nagraniu Sławek czytał tekst "Dziadów" Adama Mickiewicza pod dość wariacki podkład muzyczny. Na pytanie o to, co było powodem do takiego nietypowego nagrania, odpowiedział, że chciał przedstawić tekst wieszcza w konwencji Slam'n'Sound (podgatunek reggae polegający na śpiewaniu poezji do podkładu muzycznego – red. ). Postanowiłem zaproponować, abyśmy zrobili to porządnie" mówi Piotr Strembicki.
Pod koniec 2012 roku rozpoczęły się pierwsze prace przy nagraniach partii wokalnych, a pozostałe instrumenty zostały zarejestrowane w 2018 roku. Obrzęd opisany przez Mickiewicza muzycy ujęli w pięciu częściach: "Prologu", "Wezwaniu duchów lekkich", "Wezwaniu duchów pośrednich", "Wezwaniu duchów ciężkich", "Epilogu". Do każdej z nich zostały dobrane odrębne kompozycje muzyczne.
W projekcie "Dziady inwokacje", oprócz Gołaszewskiego i Strembickiego, udział wzięli Funkastik Riddim Band (Bartek Szemis, Paweł Żukowski, Leszek Zbroziński, Sławek Pawlak) oraz goście: Krzysztof Ostas, Jerzy i Jonasz Słomiński, Jerzy Mazzoll i Wojciech Konikiewicz. Produkcją dźwięku zajęli się Jarosław Książek i Piotr Strembicki w Double Kick Studio.
Płyta jest dedykowana polskim muzykom, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwóch lat.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy płyta Dziady inwokacje debiutować będzie?

Muzyki tej będzie można posłuchać 8 lutego 2019 (data wydania w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić doniesienia o premierze płyty?

Aby dostawać wiadomości o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Czy istnieje możliwość zarekomendowania płyty znajomym?

Można to zrobić klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje znajdują się na pasku w górnej części strony.

Za ile znajdę płytę?

Żeby sprawdzić jaka jest cena płyty Dziady inwokacje kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W jakim sklepie zakupię płytę?

Płyta jest do kupienia tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.

Na jakiej stronie mogę zobaczyć bieżące raporty odnośnie płyty Dziady inwokacje?

Aby poczytać najświeższe wieści należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Jak mogę zaproponować notę dla tego produktu?

Żeby ocenić płytę należy wyznaczyć wartość od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

W jaki sposób zliczana jest nota płyty?

Premiera płyty Dziady inwokacje nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który zespół odpowiedzialny jest za płytę Dziady inwokacje?

Funkastik Riddim Band, Sławomir Gołaszewski jest autorem płyty. Pozostałe płyty nagrane przez tego artystę można znaleźć utaj lub też klikając w jego nazwę znajdującą się w polu "Informacje".

Jaka firma zajmuje się wydaniem tej płyty?

Płyta ma zostać wydana przez firmę RockersPro. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych płyt z muzyką od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę firmy.

Na waszej stronie podane są niewłaściwe informacje. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Aby tego dokonać należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Funkastik Riddim Band, Sławomir Gołaszewski - Dziady inwokacje? Kiedy wychodzi Funkastik Riddim Band, Sławomir Gołaszewski - Dziady inwokacje?
Data wydania płyty zaplanowana została na 08.02.2019. Nowa płyta Funkastik Riddim Band, Sławomir Gołaszewski z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Funkastik Riddim Band, Sławomir Gołaszewski - Dziady inwokacje data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 lutego 2019, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie