niedziela, 1 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Frans de Waal - Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt?

(2016)

Frans de Waal - Are We Smart Enough to Know How Smart Animals Are?

Nauka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Frans de Waal - Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt? / Frans de Waal - Are We Smart Enough to Know How Smart Animals Are?

Data premiery

czwartek
15.09.2016
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Frans de Waal, holenderski prymatolog i badacz zachowania zwierząt, broni w tej książce przekonania, że niektóre zachowania zwierząt nie różnią się wcale od zachowań ludzkich. Szympansy całują się na przywitanie, pisze de Waal, z tego samego powodu, dla którego robią to ludzie. Możemy rozsądnie oczekiwać, że zwierzęta chcą, dążą ku czemuś, bawią się, niepokoją, współczują i czują smutek. Książka de Waala to pełen pasji, napisany żywym, a miejscami wręcz dosadnym językiem manifest "nowego antropomorfizmu" - programu rzetelnego, naukowego zmierzenia się z faktem, że jesteśmy nie tyle podobni do zwierząt, ale w ścisłym sensie po prostu nimi jesteśmy. Z drugiej strony każdy gatunek jest jednak inny i w kontakcie ze słoniem, foką, psem czy lemurem musimy użyć wszelkiej naszej domyślności i empatii, aby wejść w ich świat i dostrzec inteligencję i spryt tych istot. Czy jednak sami jesteśmy na to wystarczająco mądrzy?Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt? będzie debiutowała?

Książka Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt? zadebiutuje 15 września 2016 (data premiery w Polsce). Aby zmienić wyświetlaną datę należy kliknąć w odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować korzystając z opcji "Ustawienia serwisu" dostępnej pod zakładką "Moje konto".

Chcę otrzymywać na bieżąco nowe wiadomości dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby dostawać bieżące wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę powiadomić o książce inne osoby. Jak tego dokonać?

Książkę można polecić poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile znajdę książkę?

Żeby zobaczyć ile trzeba zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt?. W którym sklepie jest dostępny do zamówienia ten tytuł?

Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt? jest do kupienia tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Na jakiej stronie mogę przeglądać najświeższe wieści dotyczące książki?

Świeże informacje znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest po prawej stronie.

Chcę wystawić notę. W jaki sposób mogę tego dokonać?

Żeby to zrobić należy wybrać odpowiednią ocenę w skali 1-5, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Na jakiej podstawie skalkulowana została ocena książki?

Premiera książki Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt? nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest twórcą tej książki?

Frans de Waal to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. Listę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj.

Kto planuje wydać tę książkę?

Wydawnictwo Copernicus Center Press zajmuje się wydaniem książki. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Zauważyłem na stronie mylne informacje. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić korektę należy kliknąć tutaj i wysłać wypełniony formularz. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Frans de Waal - Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt?? Kiedy wychodzi Frans de Waal - Are We Smart Enough to Know How Smart Animals Are??
Data wydania książki zaplanowana została na 15.09.2016. Nowa książka Frans de Waal z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2016 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Frans de Waal - Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć bystrość zwierząt? data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 września 2016, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie