piątek, 18 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Ewa Pisula-Dąbrowska - Dwa brzegi ponad tęczą

(2012)
Faktu

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Ewa Pisula-Dąbrowska - Dwa brzegi ponad tęczą

Data premiery

środa
25.07.2012
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

„Dwa brzegi ponad tęczą” to zbiór literackich opowiadań o Kazimierzu Dolnym i jego mieszkańcach. To także rozważania o sprawach codziennych, bardziej ogólnych – autorka szereguje wartości, pisze o ludziach, rodzinie, przyjaźni, miłości. O urodzie życia. O przemijaniu.Ta książka to wyraz miłości do swojej małej ojczyzny. Pisana z humorem, dystansem, niczego nie narzucająca, a dająca do myślenia.Zapewnia oddech dla duszy i zmęczonego umysłu. Wg krytyków - książka lepsza niż Deprim.„Bardzo interesująca lektura, poszerzająca spectrum historii tego niezwykłego miejsca i dająca pole do refleksji i dyskusji. Warto przeczytać, by wiedzieć, jak różnymi drogami można podążać w celu poszukiwania odpowiedzi, na czym polega genius loci Kazimierza Dolnego”.Grażyna Torbicka „Jaką czułą ręką to pisane. Ile troski, mądrości, wiary, pasji. Czytam i czytam do sytości serca”.Anna Maria Jopek „Taką książkę rekomendować P.T. Czytelnikom to czysta przyjemność. Tym bardziej, że książka Ewy Pisula-Dąbrowskiej należy do tych, po które dziś sięgam najchętniej, do gatunku non-fiction. Chociaż niezbyt dokładne tłumaczenie - «literatura faktu» nie zawsze właściwie oddaje sens tej klasy publikacji, w tym przypadku jednak nie ma najmniejszych wątpliwości. Aż nadto trafnie zdefiniowane we wstępie Zdzisława Skroka «Kazimierskie uwiedzenie, co do którego nie ma wątpliwości, że jest jednostką chorobową... czyli całkowite zakochanie, olśnienie i oddanie.» Jest i po wsze czasy pozostanie faktem. Nie ze wszystkimi stwierdzeniami autora wstępu godzę się równie skwapliwie. Dla mnie, nie jest to bynajmniej lektura, która olśni i zachwyci tylko tych owładniętych «kazimierską chorobą». Czarowi tej książki ulegną także wszyscy, którzy podobnie jak jej Autorka kochają swoje «małe ojczyzny», nawet kiedy nie są Kazimierzem Dolnym”.Tadeusz Górny„Książki z górnej półki” „Jestem pod wielkim urokiem tej książki pełnej wdzięku, ciepła i głębokiej, ludzkiej mądrości. To znacznie więcej niż opowieść autorki o ukochanym przez nią jej rodzinnym od kilku pokoleń, najbardziej w Polsce magicznym miasteczku. Kazimierz jest jej głównym tematem, ale też - a może nawet przede wszystkim - tłem do rozważań o znacznie szerszym zakresie. Składające się na nią, napisane pięknym, prostym językiem, nieraz króciutkie teksty mówią o sprawach wielkich i najdrobniejszych; o codziennych i nadzwyczajnych, o ludziach, zwierzętach i roślinach; o rodzinie, małżeństwie, przyjaźni, miłości i śmierci; o urodzie życia! Gorąco Dwa brzegi ponad tęczą polecam”.Maria PiechotkowaKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ewa Pisula-Dąbrowska - Dwa brzegi ponad tęczą? Kiedy wychodzi Ewa Pisula-Dąbrowska - Dwa brzegi ponad tęczą?
Data wydania książki zaplanowana została na 25.07.2012. Nowa książka Ewa Pisula-Dąbrowska z 2012 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Ewa Pisula-Dąbrowska - Dwa brzegi ponad tęczą data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 25 lipca 2012, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie