sobota, 18 stycznia

Oznaczenie treści
 

Ewa Bieńkowska - Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski

(2019)
Inne

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Ewa Bieńkowska - Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski

Data premiery

środa
27.11.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
743   1914

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Stanisław Brzozowski i Leszek Kołakowski w poszukiwaniu chrześcijańskiej mądrości.
"Mam nadzieję, że zestawienie obu postaci polskich filozofów nie będzie zanadto dziwiło moich czytelników. Więcej jest cech, które ich łączą, niż tych, które oddzielają. Pierwszy był za życia otoczony kręgiem podejrzliwości i oskarżeń, umierał młodo, samotny; drugi szybko zdobył uznanie, przywiązanie przyjaciół i uczniów; jego kolejne książki stawały się sensacją. (... ) Obaj rozpoczynali od lewicowego zaangażowania i w pewnej mierze gubili je po drodze – chociaż niezupełnie... Obaj wreszcie stanęli wobec zjawiska religii: przede wszystkim w kulturze, następnie w życiu osobistym. Katolicyzm jako całość był dla nich bardziej pociągający, bogatszy myślowo niż inne chrześcijańskie wyznania, stał się w ostatnich latach życia jednego i drugiego najważniejszym punktem odniesienia – był współrozciągły z historią Zachodu, był tą historią".
fragment przedmowy
Ewa Bieńkowska umieściła w centrum swojej książki chrześcijaństwo, ukazując, w jaki sposób myśl religijna ewoluowała w życiu dwóch wybitnych polskich filozofów.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski ma być dostępna?

Książka Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski pojawi się 27 listopada 2019 (data wydania w Polsce). Aby zobaczyć daty z innych regionów należy kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać na bieżąco świeże komunikaty dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać najświeższe komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Czy dostępna jest możliwość polecenia książki znajomym?

O książce można donieść innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile warta jest książka?

Aby sprawdzić jaka jest cena książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę nabyć książkę Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski. W którym sklepie mogę znaleźć ten tytuł?

Książka Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski jest do znalezienia tutaj. Z prawej strony znajduje się zakładka "Gdzie kupić?", w której wymienione są sklepy sprzedające ten produkt.

Gdzie znajdę najnowsze wieści dotyczące książki?

Aby znaleźć świeże raporty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Jak mogę przyporządkować ocenę dla tego produktu?

Żeby tego dokonać trzeba nadać odpowiednią ocenę od 1 do 5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Jakim sposobem podliczona została nota książki?

Premiera książki Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest odpowiedzialny za napisanie tej książki?

Ewa Bieńkowska jest twórcą książki. Lista książek stworzonych przez tego pisarza znajduje się utaj.

Jakie wydawnictwo sprawuje nadzór nad wydaniem tej książki?

Książka ma zostać wydana przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały wydane przez tę firmę należy kliknąć w en odnośnik albo udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawnictwa.

Spostrzegłem na stronie mylne informacje. W jaki sposób można je skorygować?

W tym celu należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę" dostępny nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ewa Bieńkowska - Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski? Kiedy wychodzi Ewa Bieńkowska - Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski?
Data wydania książki zaplanowana została na 27.11.2019. Nowa książka Ewa Bieńkowska z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Ewa Bieńkowska - Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 27 listopada 2019, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie