piątek, 4 grudnia

Oznaczenie treści
 

Dorota Ponińska - Podróż po miłość. Emilia

(2013)
Powieść

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Dorota Ponińska - Podróż po miłość. Emilia

Data premiery

środa
08.05.2013
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Audiobook, Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Poleca Małgorzata Gutowska-Adamczyk:
 
Dorota Ponińska z wyjątkową lekkością snuje opowieść o odkrywającej świat zmysłów Emilii, skutecznie zarażając czytelnika swoją fascynacją Orientem. Bardzo udany debiut!
 
Emilia, wychowanka podwileńskiej szkoły klasztornej, zostaje wybrana na następczynię matki przełożonej. Wtedy jednak pojawia się Tatar Selim z wiadomością, że ojciec dziewczyny, pojmany w powstaniu listopadowym i wcielony do carskiego wojska, trafił ostatecznie do tureckiej niewoli. Emilia postanawia więc uciec z klasztoru, by wraz z Selimem udać się do Turcji i wykupić ojca.
Pełna przygód podróż kończy się dla Emilii w… stambulskim haremie. Młoda kobieta nie do końca rozumie, w jakim charakterze się tam znajduje, jednak wbrew obawom, nie spotyka jej żadna przykrość. Przeciwnie, wreszcie ma okazję zasmakować radości życia, która wypełnia każdy dzień mieszkanek haremu. Emilia porównuje surowe warunki klasztorne z przepychem tureckiego domu oraz zmysłowością tego egzotycznego świata i szybko ulega fascynacji kulturą Orientu.
Znajduje też prawdziwą miłość, z powodu której podejmie decyzję o pozostaniu w Stambule, ale nie zapomina o rodakach, których odwiedza w pobliskim Adampolu.
Powieść przybliża polskim czytelnikom fascynujący świat Orientu, daleki od współczesnego, stereotypowego postrzegania kultury Bliskiego Wschodu. W prowadzonym równolegle wątku autorka przedstawia także sylwetkę Rumiego — perskiego poety mistycznego z XIII wieku.
 
W przygotowaniu kolejne tomy serii!Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Dorota Ponińska - Podróż po miłość. Emilia? Kiedy wychodzi Dorota Ponińska - Podróż po miłość. Emilia?
Data wydania książki zaplanowana została na 08.05.2013. Nowa książka Dorota Ponińska z 2013 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2013 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Dorota Ponińska - Podróż po miłość. Emilia data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 maja 2013, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie