poniedziałek, 18 października

Oznaczenie treści
 

Dorian Lynskey - Ministerstwo Prawdy. Biografia Roku 1984 Orwella

(2021)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Dorian Lynskey - Ministerstwo Prawdy. Biografia Roku 1984 Orwella

Data premiery

środa
15.09.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
614   864

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Dzięki ostatniej powieści George Orwell stał się ikoną współczesnego świata. Spisane przez niego idee weszły do języka, a w erze nieustannej obserwacji, fake newsów i politycznych podziałów wydają się szczególnie aktualne.
Kulturowy wpływ Roku 1984 widać w najważniejszych dziełach ostatnich siedemdziesięciu lat. Orwellem inspirowali się między innymi: Margaret Atwood w "Opowieści podręcznej", Terry Gilliam w "Brazil", Alan Moore i David Lloyd w "V jak Vendetta" czy David Bowie w "Diamentowych psach". Nie wspominając o formacie reality show z "Big Brotherem" na czele.
Dorian Lynskey próbuje zrozumieć, co wpłynęło na Orwella podczas pisania Roku 1984. Przygląda się doświadczeniom pisarza z hiszpańskiej wojny domowej i bombardowanego przez nazistów Londynu. Uważnie bada jego poglądy polityczne i literackie obrazy dystopii czy utopii, z których Orwell czerpał. Wyjaśnia, co sprawiło, że książka stała się tak wielkim fenomenem w dniu premiery i analizuje, jak zmieniał się jej odbiór przez ostatnie dekady.
"Ministerstwo Prawdy" to fascynujące studium poświęcone jednemu z najważniejszych dzieł literatury współczesnej. Lynskey po mistrzowsku pokazuje, jak historia może kształtować fikcję i jak fikcja może wpływać na historię.
"Jeśli choć w najmniejszym stopniu interesujesz się Orwellem bądź rozwojem naszej kultury, nie możesz przegapić tej wciągającej i pouczającej książki. "
John Carey, "Sunday Times"
Książka była nominowana do:
Baillie Gifford Prize 2019 w kategorii literatura faktu
Nagrody Orwella 2020 w kategorii krytyki politycznej
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Dorian Lynskey - Ministerstwo Prawdy. Biografia Roku 1984 Orwella? Kiedy wychodzi Dorian Lynskey - Ministerstwo Prawdy. Biografia Roku 1984 Orwella?
Data wydania książki zaplanowana została na 15.09.2021. Nowa książka Dorian Lynskey z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Dorian Lynskey - Ministerstwo Prawdy. Biografia Roku 1984 Orwella data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 września 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie