piątek, 27 maja

Oznaczenie treści
 

Desmond Morris - Mowa ciała w sztuce. Pozy i gesty

(2022)
Sztuka

Obserwuj premierę
Ocena:


Desmond Morris - Mowa ciała w sztuce. Pozy i gesty

Data premiery

środa
27.04.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Sztuka
Ranking:
305   430

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Ta bogato ilustrowana książka autorstwa zawsze prowokującego Desmonda Morrisa jest pionierską i żywą analizą znaczenia mowy ciała w rozumieniu sztuki.
Za każdym razem, gdy artysta portretuje człowieka, musi podjąć decyzję o postawie postaci. Czy będą stać, siedzieć czy leżeć? Uśmiechać się, krzyczeć czy płakać?
Nigdy wcześniej nie poświęcano mu tak szczególnej uwagi, Postturestwierdzi, że gesty przedstawione w dziele sztuki mogą odzwierciedlać obyczaje danego okresu w historii, zwyczaje określonej kultury lub modę w stylach artystycznych. Badając je z mistrzowską subtelnością, znany artysta i antropolog Desmond Morris odkrywa fascynujące spostrzeżenia na temat zmieniających się postaw społecznych i konwencji na przestrzeni historii, znajdując zaskakujące podobieństwa i znaczące różnice.
Szeroki wybór gestów Morrisa, od uścisku dłoni po klepnięcie rękawicy, jest analizowany i grupowany według szerszych form komunikacji – pozdrowienia, groźby, obelgi i inne. Wszystkie ilustrowane są kolorowymi dziełami, od prehistorycznych masek i greckich posągów po współczesne obrazy i rzeźby. Postures wunikalny sposób łączy wiedzę Morrisa zarówno w dziedzinie sztuki, jak i nauk społecznych, rzucając nowe światło na nawet najbardziej znane obrazy.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Desmond Morris - Mowa ciała w sztuce. Pozy i gesty? Kiedy wychodzi Desmond Morris - Mowa ciała w sztuce. Pozy i gesty?
Data wydania książki zaplanowana została na 27.04.2022. Nowa książka Desmond Morris z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Desmond Morris - Mowa ciała w sztuce. Pozy i gesty data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 27 kwietnia 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie