piątek, 20 lipca

Oznaczenie treści
 

Deepak Chopra - Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku

(2015)

Deepak Chopra - Muhammad. A Story of God's Messenger and the Revelation That Changed the World

Nauka

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Deepak Chopra - Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku / Deepak Chopra - Muhammad. A Story of God's Messenger and the Revelation That Changed the World

Data premiery

poniedziałek
01.06.2015
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

W VII w. naszej ery, wśród pustynnych piasków, plemiennych walk i gwaru zatłoczonych ulic Mekki rodzi się religia, która w szybkim czasie przemienia oblicze całego arabskiego świata.

O Mahomecie wiadomo więcej niż o którymkolwiek z wcześniejszych założycieli wielkich religii monoteistycznych. W naszym kręgu kulturowym postrzeganie wszystkiego, co wiąże się z islamem jest jednak często zniekształcone przez lęk i stereotypy. Chopra rekonstruuje życie Mahometa widziane oczami jego bliskich, przyjaciół i ludzi w jego otoczeniu. Nie daje nam lekcji historii, lecz pozwala przenieść się w czasie, odczuć atmosferę tych wydarzeń i samodzielnie przemyśleć moralne dylematy towarzyszące życiu Proroka.

Mahomet początkowo nie postrzegał siebie jako wybrańca Boga, nie spodziewał się zadania, które spoczęło na jego barkach. Chrześcijański pustelnik i mistyk przepowiada mu wyjątkowe przeznaczenie, wojownicza beduińska mamka wychowuje go na pustyni, buntownik religijny z Mekki bierze młodego sierotę pod swe duchowe skrzydła. Wśród wielu postaci opowiadających historię znajduje się także jego córka Fatima oraz pierwsza żona, Chadidża. Każdy z tych głosów, a zarazem każdy z rozdziałów, w nowym świetle ukazuje postać Proroka oraz burzliwy proces narodzin islamu.

"Muhammad" to kontrowersyjna opowieść o prawdziwej, historycznej transformacji, jaka dokonała się w świecie arabskim, zaskakująco mało znanej współczesnym ludziom Zachodu.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku będzie debiutować?

Książka Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku ma być wydana 1 czerwca 2015 (data premiery w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

W jaki sposób mogę obserwować najnowsze raporty o premierze książki?

Aby dostawać wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Chcę poinformować o książce inne osoby. Jak tego dokonać?

Książkę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub wysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką cenę trzeba uiścić za książkę?

W celu poznania ceny książki Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym sklepie mogę kupić książkę Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku?

Książkę można zamówić tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.

W którym miejscu mogę obejrzeć świeże materiały odnośnie książki Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku?

W celu zobaczenia najświeższych materiałów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Czy mogę przypisać notę dla tej książki?

W tym celu należy założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" należy przyporządkować konkretną wartość i potwierdzić ją kliknięciem.

Jaką metodą obliczona została nota książki?

Premiera książki Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który nowelista tworzy tę książkę?

Twórcą jest Deepak Chopra. Resztę książek napisanych przez tego autora można znaleźć tutaj lub kliknąć w jego nazwisko znajdujące się w polu "Informacje".

Które wydawnictwo sprawuje pieczę nad wydaniem tej książki?

Wydawcą książki jest firma Barbelo. Żeby poznać inne książki od tego wydawcy należy kliknąć tutaj lub w jego nazwę w polu "Informacje".

Zaobserwowałem na stronie mylne dane. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Aby tego dokonać należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Deepak Chopra - Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku? Kiedy wychodzi Deepak Chopra - Muhammad. A Story of God's Messenger and the Revelation That Changed the World?
Data wydania książki zaplanowana została na 01.06.2015. Nowa książka Deepak Chopra z 2015 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2015 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Deepak Chopra - Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 1 czerwca 2015, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie