wtorek, 18 stycznia

Oznaczenie treści
 

Debra Soh - Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej

(2022)
Nauka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Debra Soh - Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej

Data premiery

wtorek
01.02.2022
13 dni, 15 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Autor:
Ranking:
99   158

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Jeśli szczerze interesuje Cię coś więcej niż slogany na temat płci, seksualności i biologii, ta książka to lektura obowiązkowa. "
dr Eric R. Weinstein
"Płeć i gender to trudne tematy, a książka, którą trzymasz w rękach, jest warta przeczytania. Debra Soh tłumaczy nam najnowsze badania naukowe i poglądy na temat mężczyzn i kobiet. Odważnie sprzeciwia się opinii, jakoby tylko odrzucenie biologii, języka, zdrowego rozsądku i zastraszanie ludzi, którzy się z nami nie zgadzają, pozwalało nam na zrównanie płci. "
Steven Pinker, profesor psychologii na Harvard University, autor książek Tabula rasa. Spory o naturę ludzką i Nowe oświecenie
Mężczyzna czy kobieta? Dziewczynka czy chłopiec? Człowieka definiuje się przez płeć, a płeć określa, kim może się stać. Na uwarunkowania czysto biologiczne nakładają się wymagania społeczne, oczekiwania rodziny, polityków i przywódców religijnych, a także obyczaje i stereotypy. Z tym wszystkim musi się mierzyć konkretna osoba. Rodzą się wtedy pytania, na które nie ma prostych odpowiedzi. Czym jest kobiecość i męskość? Jakie znaczenie mają wychowanie i kultura, a jakie biologia? I wreszcie - jak odróżnić prawdę od uprzedzeń, poprawności politycznej i ideologii?
Dzięki tej książce dowiesz się, jakie są fakty, i to fakty dowiedzione akademickimi metodami. Przekonasz się, że wokół płciowości człowieka i jego orientacji seksualnej narosło sporo mitów, a próby ich zdemaskowania mogą w najlepszym wypadku zostać uznane za kontrowersyjne, w najgorszym zaś - wywołać falę nienawiści. W każdym rozdziale tej książki znajdziesz wyniki rzetelnych badań naukowych przedstawione w kontekście powszechnych dziś mitów, tabu czy ideologii. Odpowiedzi nauki na pytania o różnice płciowe w relacjach seksualnych, o tranzycję małych dzieci, liczbę płci czy różnice płciowe w mózgu mogą wydać Ci się trudne do przyjęcia. Masz jednak możliwość ich poznania. I podjęcia decyzji, czy je akceptujesz, czy odrzucasz.
W książce między innymi:
czym są płeć biologiczna i różnice płciowe,
tożsamość płciowa a orientacja seksualna,
gender a gra polityczna, cenzura i wolność nauki,
konsekwencje wczesnej tranzycji,
wychowanie neutralne płciowo a wpływ biologii i ewolucji.

Gender: fakty mają głos!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej dostępna będzie?

Książka Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej pojawi się 1 lutego 2022 (data wydania w Polsce). Aby zmienić wyświetlaną datę należy kliknąć w odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

Chcę otrzymywać aktualne raporty o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać bieżące wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Chcę powiadomić o książce znajomych. W jaki sposób mogę to uczynić?

Książkę można polecić znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile trzeba zarezerwować na książkę?

Aby sprawdzić cenę książki kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej. W którym sklepie jest dostępny do znalezienia ten tytuł?

Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej można znaleźć tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

W którym miejscu mogę zobaczyć najnowsze newsy odnośnie książki?

Aby poczytać świeże wieści należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Czy mogę wystawić ocenę dla tej książki?

Aby tego dokonać należy wybrać ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

W jaki sposób podliczona została ocena książki?

Premiera książki Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest odpowiedzialny za napisanie tej książki?

Twórcą książki jest Debra Soh. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.

Jakie wydawnictwo wyda tę książkę?

Książka zostanie wydana przez Sensus. Inne książki wydane przez to wydawnictwo można znaleźć utaj albo kliknąć w jego nazwę zamieszczoną w zakładce "Informacje".

Spostrzegłem na tej stronie przekłamane dane. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Korektę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Debra Soh - Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej? Kiedy wychodzi Debra Soh - Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej?
Data wydania książki zaplanowana została na 01.02.2022. Nowa książka Debra Soh z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Debra Soh - Gender bez emocji. Co mówi nauka o płci i tożsamości płciowej data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 1 lutego 2022, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie