czwartek, 21 października

Oznaczenie treści
 

Dave Mustaine - MEGADETH. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace

(2021)
Biografie

Obserwuj premierę
Ocena:


Dave Mustaine - MEGADETH. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace

Data premiery

środa
11.08.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
1257   2240

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Wokalista i gitarzysta Megadeth przedstawia kulisy powstania legendarnej płyty zespołu – Rust in Peace.
Gdy album Rust in Peace ukazywał się w 1990 roku, przyszłość zespołu była niepewna. Ciążyła na nim coraz większa presja, by wydać wyjątkowy krążek, w związku z niedawnym występem na bijącym wszelkie rekordy popularności festiwalu Monsters of Rock, a także wobec sporej popularności na listach sprzedaży nowych albumów Slayera, Anthrax i Metalliki.
W książce MEGADETH. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace wokalista i gitarzysta grupy, Dave Mustaine, odsłania przed czytelnikami zespołową kuchnię – proces twórczy, lecz także szaleństwo, które towarzyszyło muzykom w trakcie prac nad najsławniejszą płytą zespołu. Wspomina o żmudnych poszukiwaniach nowych członków grupy oraz ekipy wspomagającej formację, o próbach łączenia interesów różnych muzyków oraz radzenia sobie z problemami, które trapiły ich, gdy album zaczynał odnosić sukces. Przeczytamy tu także o presji związanej ze sławą, która ostatecznie doprowadziła do rozpadu formacji.
A jednak ten rozpad stanowił jedynie początek kolejnego etapu. Narodziny tego albumu okazały się zaledwie wstępem do tego, co nastąpiło później. Alkohol, narkotyki, seks, pieniądze, władza, prestiż oraz kłamstwa – zarówno te, które zespołowi opowiadali ludzie z branży, jak i te, którymi muzycy formacji raczyli się nawzajem – sprawiły, że łączącą niegdyś członków zespołu więź przeżarła rdza, która strawiła wszystko, poza samą muzyką.
"Za wielkimi dziełami kryją się niezwykłe historie. Rust In Peace jest jednym z najważniejszych albumów w historii rocka, stworzonym przez wybitnych artystów, którzy w tym unikatowym składzie już nie wystąpią. Krew, pot i łzy doprowadziły Megadeath na szczyt muzycznego Olimpu. Historia jakiej nie znał świat!"
Jacek Nizinkiewicz
"Mam olbrzymi szacunek dla Dave'a Mustaine'a. Zawsze był wierny sobie i nie interesowała go pogoń za muzyczną modą. Według mnie właśnie to stanowi klucz do sukcesów i długowieczności Megadeth w branży"
Ozzy Osbourne
"Nie da się mówić o heavy metalu i nie wspomnieć o Davie Mustainie i Megadeth. Znam ich jeszcze z czasów, gdy zaczynali. Swoją pierwszą trasę po całym kraju zagrali u naszego boku. To jedna z tych grup, które najlepiej ukazują, czym jest metal. Ta książka opowiada zwariowaną historię powstania ich legendarnego albumu, Rust in Peace. Zahacza o osobiste problemy muzyków, którzy za wszelką cenę usiłowali utrzymać zespół na powierzchni, a jednocześnie zmagali się z uzależnieniami. To właśnie ta walka i ostateczny jej sukces stanowią o sile Dave'a Mustaine'a i Megadeth. Przeszli przez piekło i zwyciężyli. To jeden z wielu łączących nas elementów. Jestem dumny, że odegrałem niewielką rolę w tamtym okresie ich kariery, gdy dochodzili do trzeźwości. Ta książka to lektura obowiązkowa dla fanów metalu. Znajdziemy tu wszystko: chwałę, zniszczenie i odkupienie"
Alice Cooper
"Rust in Peace to najprawdopodobniej najznakomitszy album w historii Megadeth. Kapitalny skład, świetne utwory, wspaniałe brzmienie. Po dziś dzień podziwiam styl gry Dave'a. Na tej płycie daje z siebie absolutnie wszystko"
Kerry King (Slayer)
DAVE MUSTAINE to lider zespołu Megadeth, wokalista, kompozytor i gitarzysta, który na scenie jest od niemal czterech dekach. Jego wspomnienia, Mustaine, trafiły na listę bestsellerów "New York Timesa". Mieszka w Nashville.
JOEL SELVIN (współautor) pisze o muzyce popularnej dla "San Francisco Chronicle" od 1970 roku. Jest autorem m. in. książek Fare Thee Well i Altamont oraz współautorem bestsellera Sammy'ego Hagara, Red. Mieszka w San Francisco.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Dave Mustaine - MEGADETH. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace? Kiedy wychodzi Dave Mustaine - MEGADETH. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace?
Data wydania książki zaplanowana została na 11.08.2021. Nowa książka Dave Mustaine z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Dave Mustaine - MEGADETH. Nieznana historia powstania legendarnej płyty Rust in peace data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 11 sierpnia 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie