środa, 8 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Daniel M. Hausman, Michael McPherson - Etyka ekonomii. Analiza ekonomiczna, filozofia moralności i polityka gospodarcza

(2017)

Daniel M. Hausman, Michael McPherson - Economic Analysis

Biznes

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Daniel M. Hausman, Michael McPherson - Etyka ekonomii. Analiza ekonomiczna, filozofia moralności i polityka gospodarcza / Daniel M. Hausman, Michael McPherson - Economic Analysis

Data premiery

czwartek
05.10.2017
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biznes i Marketing
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Sformułowane w książce argumenty i liczne przywołane przykłady dotyczące polityki gospodarczej pokazują w jaki sposób znajomość filozofii moralności może wspierać analizę ekonomiczną, jakie korzyści filozofia moralności może odnieść ze stosowania narzędzi analitycznych, wypracowanych przez ekonomistów oraz w jaki sposób analiza ekonomiczna i filozofia moralności wspólnie mogą być pomoce przy realizacji polityki publicznej. W części 1książki analizowana jest idea racjonalności i jej związki z etyką. Twierdzi się, że większość ekonomistów, broniąc formalnego modelu racjonalności w sposób domyślny aplikuje kontrowersyjne zasady moralne. Część 2dotyczy natury dobrobytu i kwestii jego pomiaru, utylitaryzmu oraz analizy kosztów i korzyści. W części 3 omawiane są zagadnienia praw, wolności, równości i sprawiedliwości – są to kategorie moralne istotne dla oceny programów gospodarczych, odgrywają one jednak niewielką rolę w konwencjonalnej ekonomii dobrobytu. Część 4poświęcona jest analizie zagadnień z teorii wyboru społecznego oraz teorii gier, które są istotne w procesie podejmowania decyzji moralnych. Każdy rozdział zawiera propozycje dalszych lektur oraz pytania do dyskusji.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy zadebiutuje książka Etyka ekonomii. Analiza ekonomiczna, filozofia moralności i polityka gospodarcza?

Książka ma pojawić się 5 października 2017 (data wydania w Polsce). Aby zmienić wyświetlaną datę należy kliknąć w odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

Chcę otrzymywać nowe wiadomości o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby śledzić najświeższe wieści o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę poinformować o książce inne osoby. Jak mogę to zrobić?

Tytuł zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

Ile warta jest książka?

W celu zobaczenia ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W którym miejscu można zamówić książkę Etyka ekonomii. Analiza ekonomiczna, filozofia moralności i polityka gospodarcza?

Książkę można znaleźć tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie mogę sprawdzić najnowsze raporty odnośnie książki?

Bieżące newsy można znaleźć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Chcę wystawić notę. Jak tego dokonać?

Książkę można ocenić za pomocą gwiazdek, które znajdują się na pasku z opcjami. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Na jakiej podstawie zliczona została ocena?

Premiera książki Etyka ekonomii. Analiza ekonomiczna, filozofia moralności i polityka gospodarcza nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat tworzy tę książkę?

Twórcą jest Daniel M. Hausman, Michael McPherson. Aby zobaczyć listę książek napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Jakie wydawnictwo ma w planach wydanie tej książki?

Za wypuszczenie książki odpowiedzialna jest firma Copernicus Center Press. Aby sprawdzić inne książki wydane przez tę firmę kliknij w jej nazwę lub kliknij utaj.

Na waszej stronie wypisane są niewłaściwe dane. Gdzie mogę to zgłosić?

W tym celu należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę" znajdujący się nad polem "Informacje". Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Daniel M. Hausman, Michael McPherson - Etyka ekonomii. Analiza ekonomiczna, filozofia moralności i polityka gospodarcza? Kiedy wychodzi Daniel M. Hausman, Michael McPherson - Economic Analysis?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.10.2017. Nowa książka Daniel M. Hausman, Michael McPherson z 2017 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2017 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Daniel M. Hausman, Michael McPherson - Etyka ekonomii. Analiza ekonomiczna, filozofia moralności i polityka gospodarcza data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 października 2017, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie