wtorek, 28 czerwca

Oznaczenie treści
 

Dan Jones - Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów

(2018)

Dan Jones - The Hollow Crown. The Wars Of The Roses And The Rise Of The Tudors

Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Dan Jones - Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów / Dan Jones - The Hollow Crown. The Wars Of The Roses And The Rise Of The Tudors

Data premiery

poniedziałek
19.03.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Autor:
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

W 1420 roku Anglia była najpotężniejszym państwem w zachodniej Europie, jej król uchodził za ozdobę świata, a jej przyszłość rysowała się w świetlanych barwach. W tych czasach za niedorzeczność uznano by stwierdzenie, że w ciągu jednego pokolenia kraj ten pogrąży się w chaosie nieporównywalnym z żadnym innym na kontynencie. Jak wiele tragedii, także ta rozpoczyna się w momencie triumfu...
Współcześni historycy uznają, że wojna Dwóch Róż w rzeczywistości była czymś znacznie bardziej złożonym, niż sugeruje jej kusząca nazwa. Sama wojna i wygaśnięcie dynastii Plantagenetów nie były karą za grzech obalenia Ryszarda II. Za całym złem XV wieku nie stał nikczemny Ryszard III, a małżeństwo Henryka VII z Elżbietą York nie przyniosło natychmiastowego wybawienia. Był to brutalny i trudny do zrozumienia okres destabilizacji politycznej, wynikły z upadku autorytetu królewskiego i utraty panowania angielskiego nad Francją. W systemie, w którym prawo, porządek, sprawiedliwość i pokój w tak ogromnej mierze zależały od króla i majestatu korony, panowanie Henryka VI okazało się prawdziwą katastrofą...Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów debiutowała będzie?

Książka udostępniona będzie 19 marca 2018 (premiera w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. Opcja zmiany domyślnie wyświetlanego regionu dostępna jest w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić bieżące informacje o premierze?

Aby otrzymywać najświeższe doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę poinformować o książce inne osoby. Jak mogę to zrobić?

Tytuł zasugerować znajomym można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

Za ile można znaleźć książkę?

Aby sprawdzić jaka jest cena książki kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów. Gdzie można zakupić ten produkt?

Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów można zakupić tutaj. Z prawej strony znajduje się zakładka "Gdzie kupić?", w której wymienione są sklepy sprzedające ten produkt.

Na jakiej stronie mogę obejrzeć bieżące raporty dotyczące książki Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów?

Aby przeglądnąć najświeższe komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Czy można wystawić notę dla tego produktu?

Aby ocenić książkę należy wybrać należytą wartość w pięciopunktowej skali, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą przeliczono notę książki?

Premiera książki Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor napisał tę książkę?

Dan Jones jest autorem książki Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów. Aby zobaczyć listę książek napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Które wydawnictwo sprawuje pieczę nad wydaniem tej książki?

Wydawcą książki jest Astra. W celu wyświetlenia listy książek tego wydawcy kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Dostrzegłem na stronie omyłkowe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Problem ten można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Dan Jones - Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów? Kiedy wychodzi Dan Jones - The Hollow Crown. The Wars Of The Roses And The Rise Of The Tudors?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.03.2018. Nowa książka Dan Jones z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Dan Jones - Wojna Dwóch Róż. Upadek Plantagenetów i triumf Tudorów data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 marca 2018, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie