środa, 20 września

Oznaczenie treści
 

Corrado Augias - Sekrety Watykanu

(2012)

Corrado Augias - I Segreti Del Vaticano

Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Corrado Augias - Sekrety Watykanu / Corrado Augias - I Segreti Del Vaticano

Data premiery

wtorek
21.02.2012
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Watykan: plac św. Piotra i papież błogosławiący tłumy; Kaplica Sykstyńska i inne zapierające dech w piersiach dzieła sztuki; niewielkie państwo i wielka, nie zawsze czysta polityka i interesy; integralna część Rzymu i Włoch wraz z ich bogatą historią naznaczoną wydarzeniami dramatycznymi i nierzadko tajemniczymi…Autor przedstawia interesującą galerię postaci i zdarzeń związanych z Watykanem od starożytności po czasy współczesne: Neron i pożar Rzymu, Konstantyn Wielki, templariusze, jezuici, inkwizytorzy i Opus Dei. Pojawiają się oczywiście papieże: pokorny Celestyn V i arogancki Bonifacy VIII, kontrowersyjny Pius XII i cichy Jan Paweł I. Zwykle towarzyszą im sławni artyści, m.in. Bernini i Borromini, Michał Anioł i Rafael.Augias nie pomija spraw trudnych, rzucających cień na Stolicę Apostolską: zamordowanie dowódcy Gwardii Szwajcarskiej Aloisa Estermanna i jego żony czy oszustwa na skalę międzynarodową, w jakie uwikłany był bank watykański, i jego powiązania z serią zabójstw.Autor, czerpiąc z bogatej historii i popierając swoje tezy wnikliwymi badaniami, w fascynujący sposób ukazuje, jaką cenę płaci się za próby połączenia władzy duchowej i religijnej z bardzo ziemskimi ambicjami.Komentarze (1)

Zdjęcie
~aneks
2012-03-11 22:13

Corrado Augias – ateista, antyklerykał włoski, ex ksiądz katolicki, pomija w swojej biografii, że w 1964 roku Kuria Metropolitalna w Mediolanie wydała mu zakaz sprawowania posługi kapłanskiej; w 1973 roku został zawieszony a divinis. To wyjaśnia jego poglądy i publicystykę. Augias między 1963 i 1967 występował pod kryptonimem "Donat" jako szpieg na rzecz Czechosłowacji i kolaborant dyktatury komunistycznej (wg włoskiego dziennika Il Giornale, który niedawno ujawnił fakty). Informacje pochodzą od byłych członków czechosłowackich służb specjalnych.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Corrado Augias - Sekrety Watykanu? Kiedy wychodzi Corrado Augias - I Segreti Del Vaticano?
Data wydania książki zaplanowana została na 21.02.2012. Nowa książka Corrado Augias z 2012 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Corrado Augias - Sekrety Watykanu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 21 lutego 2012, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie