środa, 24 lipca

Oznaczenie treści
 

Christine Bresnahan, Richard Blum - Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia

(2023)
IT

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Christine Bresnahan, Richard Blum - Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia

Data premiery

wtorek
16.05.2023
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Informatyka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Odkąd systemy linuksowe mają atrakcyjne interfejsy graficzne, wielu administratorów wykonuje swoje zadania za pomocą myszy. Wiersz poleceń jest o wiele trudniejszym interfejsem, ten sposób pracy jednak pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału Linuksa i uzyskanie dostępu do funkcji, które w inny sposób byłyby nieosiągalne. Umiejętność pisania skryptów wiersza poleceń i powłoki Linuksa wciąż jest niezwykle ważna dla każdego administratora, któremu zależy na efektywnym działaniu systemu.
Ta książka, podobnie jak inne z serii "Biblia", zawiera zarówno niezbędne teoretyczne informacje, jak i mnóstwo praktycznych wskazówek i instrukcji, dzięki czemu jest znakomitą pomocą w nauce pisania skryptów dla Linuksa. Pokazano tu, kiedy efektywniej jest używać interfejsu graficznego, a kiedy lepiej sięgnąć do wiersza poleceń. Opisano elementy systemu Linux i przedstawiono podstawowe informacje o powłoce, a także o pracy w wierszu poleceń. Zaprezentowano techniki przetwarzania danych użytkownika w skryptach, pracę z systemami plików, wreszcie - sposoby instalacji i aktualizacji oprogramowania. Sporo miejsca poświęcono pracy z wyrażeniami regularnymi i zaawansowanym metodom manipulacji danymi, pokazano też, jak zmodyfikować skrypty powłoki, aby działały w innych powłokach Linuksa.
Najciekawsze zagadnienia:
tworzenie praktycznych skryptów i narzędzi skryptowych i zarządzanie nimi
alternatywne powłoki, takie jak dash i zsh
edytory gawk i sed
podstawowe i rozszerzone wyrażenia regularne
tworzenie skryptów powłoki dla pulpitów graficznych w środowiskach KDE i GNOME
pisanie podstawowych i zaawansowanych funkcji
Wiersz poleceń: oto pełny potencjał Linuksa!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia pojawi się?

Książka Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia ukaże się 16 maja 2023 (premiera w Polsce). Żeby zobaczyć inne daty należy wybrać odpowiednią flagę. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

Chcę dostawać aktualne informacje o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby śledzić najnowsze raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Czy jest możliwość polecenia książki znajomym?

O książce można wspomnieć innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile zamówię książkę?

Aby dowiedzieć się ile trzeba wydać na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym sklepie nabędę książkę Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia?

Książka Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia jest do zamówienia tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.

Na jakiej stronie zobaczę najświeższe doniesienia odnośnie książki?

Najświeższe newsy można przeglądnąć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Gdzie mogę przypisać ocenę dla tej książki?

Aby to zrobić należy nadać konkretną ocenę w skali od 1 do 5, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Jaką metodą podliczana jest nota książki?

Premiera książki Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest odpowiedzialny za napisanie tej książki?

Twórcą książki jest Christine Bresnahan, Richard Blum. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, aby poznać inne książki przez niego stworzone.

Który wydawca planuje wydać tę książkę?

Za wydanie książki odpowiada firma Helion. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych książek od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę wydawnictwa.

Spostrzegłem na tej stronie nieścisłe informacje. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Christine Bresnahan, Richard Blum - Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia? Kiedy wychodzi Christine Bresnahan, Richard Blum - Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia?
Data wydania książki zaplanowana została na 16.05.2023. Nowa książka Christine Bresnahan, Richard Blum z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Christine Bresnahan, Richard Blum - Linux. Wiersz poleceń i skrypty powłoki. Biblia data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 16 maja 2023, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie