
Chris Bohjalian - Zamki na piasku(2015)Chris Bohjalian - The Sandcastle Girls | Powieść |


Jest rok 1915. Elizabeth Endicott, młoda bogata Amerykanka przyjeżdża do Aleppo jako świeżo upieczona absolwentka Mount Holyoke. Ma za sobą przyspieszony kurs pielęgniarstwa i choć opanowała jedynie podstawy języka ormiańskiego, w ramach wolontariatu wyjeżdża do Syrii na misję, której celem jest dostarczenie żywności i lekarstw, a także niesienie pomocy medycznej uchodźcom ocalałym z ludobójstwa Ormian podczas pierwszej wojny światowej. Na miejscu Elizabeth poznaje Armena, młodego ormiańskiego inżyniera, który właśnie stracił żonę i maleńką córeczkę. Wkrótce Armen opuszcza Aleppo i wyrusza do Egiptu, by tam wstąpić w szeregi Armii Brytyjskiej. Po wyjeździe zaczyna pisać listy do Elizabeth i właśnie wtedy dociera do niego, że jest w niej zakochany.
Wiele lat później ich amerykańska wnuczka, Laura, postanawia poznać historię swojej rodziny. Jej podróż w przeszłość staje się opowieścią o miłości, stracie i o bolesnej tajemnicy, skrywanej od pokoleń.

Książka ukaże się 7 października 2015 (data wydania w Polsce).
Aby dostawać najświeższe raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".
O książce można donieść innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Aby zobaczyć jaka jest cena książki kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Zamki na piasku można dostać tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.
Najświeższe informacje można znaleźć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Żeby to zrobić należy wyznaczyć odpowiednią ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.
Premiera książki Zamki na piasku nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Autorem jest Chris Bohjalian. Aby sprawdzić inne książki napisane przez tego autora kliknij w jego nazwisko lub kliknij utaj.
Wydawcą książki jest firma Sonia Draga. Inne książki wydane przez to wydawnictwo można znaleźć utaj albo kliknąć w jego nazwę zamieszczoną w zakładce "Informacje".
Żeby zgłosić korektę należy wypełnić formularz umieszczony tutaj. W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.
7 października 2015, środa
Komentarze