Brodka - WAWA(2024) | Alt |
Album „WAWA” to projekt, uświetniający 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy wyjątkową postać polskiej sceny muzycznej – Brodkę. Wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę, reżyserkę, laureatkę Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej.
To projekt o Warszawie – mieście dla mnie szalenie ważnym. Przedstawiam historię z perspektywy jednostki w dużej aglomeracji, ale interesuje mnie również energia krążąca między artystami, którzy się nią inspirowali. Warszawa kojarzy mi się z żywą tkanką, tętniącą życiem, jazzem. Pomyślałam, że płyta będzie w dużej mierze instrumentalno-jazzowa. Bo jazz to ruch, ciągła zmiana.
Praca nad “WAWĄ” dała mi możliwość opowiedzenia o Powstaniu w nieoczywisty sposób, od strony humanistycznej. Na muzykę i towarzyszące jej dźwięki przenosimy emocje zrywu, romantyzmu, okrucieństwa wojny, niepewności, melancholii, żałoby. Dlatego też na tej płycie mówię o tym wydarzeniu poprzez analizę różnych emocji. Poprzez dźwięki opowiadam o naszym człowieczeństwie, przez co przeszliśmy. – opowiada Brodka.
“WAWA” zawiera 10 utworów – nowych, oryginalnych kompozycji oraz coverów, czyli interpretacji utworów, które w niepowtarzalny dla artystki sposób opowiadają o Warszawie. Wśród gości, zaproszonych przez Brodkę do wspólnego hołdu dla miasta znaleźli się: Marcin Masecki, Sam Gendel, EABS, Hades, 2K88, Błoto, WaluśKraksaKryzys, The Brutals i Księżyc.
Pracując nad płytą – najważniejszy jest dla mnie dialog. Samo zmierzenie się z różną wrażliwością gości czy różnym myśleniem o tym mieście, jest dla mnie bardzo ważne i właśnie to zapamiętam z tej pracy. Poprzez kontrast w doborze artystów opowiadam emocjonalną historię, tak jak ja odbieram Warszawę – z całym jej brudem, misz-maszem architektonicznym i brakiem oczywistego piękna. – dodaje Brodka.
"WAWA" Brodki to kolejny projekt Muzeum Powstania Warszawskiego, które wydało tak znakomite albumy, jak "Powstanie Warszawskie" Lao Che, "Historie" Smolika we współpracy z Natalią Grosiak i Miuoshem czy "Placówka '44" w wykonaniu zespołu Voo Voo oraz ich gości.
Tracklista:
Autor okładki:
Jakub Gliński
Producenci albumu:
Muzeum Powstania Warszawskiego, Kayax Production & Publishing
Płyta WAWA ukaże się 2 sierpnia 2024 (premiera w Polsce).
W tym celu należy skorzystać z opcji "Obserwuj premierę", która dostępna jest na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".
Płytę można polecić poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Żeby dowiedzieć się ile trzeba zarezerwować na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Płytę można zakupić tutaj. Sklepy sprzedające ten produkt znajdują się po prawej stronie.
Świeże komunikaty znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest po prawej stronie.
Aby to zrobić należy zaznaczyć konkretną ocenę od 1 do 5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera płyty WAWA nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Brodka jest autorem płyty. Aby zobaczyć listę płyt stworzonych przez tego artystę kliknij w jego nazwę w polu "Informacje" lub kliknij utaj.
Płyta ma być wydana przez firmę e-Muzyka. Żeby zobaczyć jakie inne płyty zostały wydane przez tę firmę należy skorzystać z ego odnośnika lub udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawcy.
Problem ten można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" dostępnej nad polem "Informacje". Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.
Komentarze