sobota, 23 marca

Oznaczenie treści
 

Bogusław Dębek - Słowiańskie dzieje

(2018)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Bogusław Dębek - Słowiańskie dzieje

Data premiery

środa
18.04.2018
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

"Słowiańskie dzieje" to kompendium wiedzy o dawnych dziejach Słowiańszczyzny oraz ludów z nią spokrewnionych z nią ludów. Opowieść zaczyna się wiele tysięcy lat temu, gdy na obszarach azjatyckich wyodrębniły się pierwociny ludów indoeuropejskich. Ludność tę nazwano Ariami. Niektóre ludy indoaryjskie, np. Scytowie i Sarmaci, skierowały się później na zachód, dokonując podbojów na terenie Europy. Z nich wyłonili się Prasłowianie. Stało się to co najmniej 7, 5 tys. lat temu nad Dunajem, w dorzeczach Dniepru, Wisły, Odry i Łaby.
W efekcie rozwoju tych ludów w średniowieczu powstały słowiańskie narody i państwa, w tym naród i państwo polskie. Autor odtwarza ten proces, korzystając także z najnowszych osiagnięć genetyki. Ukazuje też władców, wydarzenia polityczne i wojny, organizację społeczną oraz bogaty świat wierzeń religijnych poszczególnych grup Słowian.
"Słowiańskie dzieje" to książka, która wprowadzając w skomplikowaną i fascynującą historię naszych przodków, wywołuje również refleksję nad naszym pochodzeniem.Komentarze (3)

Zdjęcie
~RUTER
2018-04-18 17:57

Dziękuję za tą książkę. Jest ona dla tych, którzy chcą wiedzieć to czego nie znajdziemy w podręcznikach o pochodzeniu i historii Słowian. Podobał mi się zwłaszcza pierwszy rozdział, który wyjaśnia przyczyny "aut of Africa" i dlaczego on nastąpił w konkretnym momencie ok. 70 tys. lat temu, a następnie jak powstawały, kiedy i gdzie poszczególne ludy, które znamy jako "staroeuropejskie", indoeuropejskie, indosłowiańskie, aryjskie, kim byli Wenetowie, Antowie. Cudowne i rzeczowe przedstawienie faktów w uporządkowany i czytelny sposób. Dobrze, że nie ma tu filozofowania i bredzenia niestworzonych historii. To nie jest ględzenie i opowiadanie bajek w wydaniu nawiedzonych "znawców" internetowych, czy różnej maści rodzimowierców, ale mamy tu takie kwestie, które zmieniają odczytywanie historii. Autor w sumie mógł napisać więcej, bo wygląda to jak zarys dziejów i kultury, no ale jest to pierwsza tego rodzaju książka, która pokazuje dzieje kształtowania się Słowiańszczyzny od tysięcy lat, a nie jak byliśmy nauczeni dopiero od 4 w.n.e. Jeszcze raz dziękuję za to książkę.

 

Zdjęcie
~Slowianin
2018-04-11 18:33

Dobrze, że ukazują się takie opracowania. Zapomnieliśmy o swoim pochodzeniu.

 

Zdjęcie
~mira
2018-04-14 11:47
~mira do Slowianin:

To prawda jednak oby nie było to byle co. Autor podjął się trudnego tematu. Zobaczymy jak mu to wyszło. Autorem jak sprawdziłam jest z wykształcenia historykiem ale amatorem jednak dzięki temu analiza może być w miarę obiektywna. Ja przeczytam.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Słowiańskie dzieje ma być dostępna?

Książka Słowiańskie dzieje będzie dostępna 18 kwietnia 2018 (data premiery w Polsce). Pokazywaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

W jaki sposób mogę obserwować aktualne doniesienia o premierze?

Aby śledzić bieżące raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę poinformować o książce znajomych. Jak mogę to zrobić?

Książkę można polecić znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy warta jest książka?

W celu zobaczenia ile trzeba zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę Słowiańskie dzieje. Jaki sklep ma w swojej ofercie ten produkt?

Książkę można kupić tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów sprzedających ten produkt.

Na jakiej stronie mogę przeglądnąć najnowsze komunikaty odnośnie książki?

Najświeższe wiadomości znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest z prawej strony.

Jak można przypisać notę dla tego tytułu?

Żeby tego dokonać należy wskazać odpowiednią ocenę w skali 1-5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą przeliczana jest ocena książki?

Premiera książki Słowiańskie dzieje nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat stworzył tę książkę?

Bogusław Dębek jest twórcą książki. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy pozostałych książek od tego autora. Z funkcji tej można również skorzystać przechodząc do pola "Informacje" i klikając w nazwisko pisarza.

Jaka firma chce wydać tę książkę?

Wydawnictwo Wydawnictwo Bellona jest odpowiedzialne za wydanie książki. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych książek od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę wydawnictwa.

Znalazłem na tej stronie pomylone informacje. W jaki sposób można je skorygować?

Problem ten można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Bogusław Dębek - Słowiańskie dzieje? Kiedy wychodzi Bogusław Dębek - Słowiańskie dzieje?
Data wydania książki zaplanowana została na 18.04.2018. Nowa książka Bogusław Dębek z 2018 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2018 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Bogusław Dębek - Słowiańskie dzieje data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 18 kwietnia 2018, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie