niedziela, 16 maja

Oznaczenie treści
 

Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań

(2019)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań

Data premiery

czwartek
14.03.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Bogusław A. Dębek w najnowszej publikacji "Początki ludów: Europejczycy, Słowianie" rozwija wątki poruszone w książce "Słowiańskie dzieje", cieszącej się sporym powodzeniem wśród czytelników. Praca jest oparta na najnowszych badaniach genetycznych, które w sposób rewolucyjny zmieniają dotychczasowe poglądy na genezę ludów europejskich, w tym Słowian.
Dzisiejsi Europejczycy wywodzą się od niewielkiej grupy ludzi, która opuściła Afrykę ok. 70 tysięcy lat temu. To z niej wyodrębniły się ludy, które przez Bliski Wschód dotarły do Europy, Azji i na wyspy Oceanii, dając początek Indoeuropejczykom. Około czwartego tysiąclecia przed naszą erą część ludności określanej jako indoeuropejska ruszyła z powrotem na wschód, w głąb Azji, dokonując licznych podbojów. Ludy te są znane jako Ariowie i, jak dowodzą badania DNA, są najbliżej spokrewnione ze Słowianami.
Autor opisuje najstarsze kultury protosłowiańskiei słowiańskie w Europie. Czytelnik dowie się m. in. , czym były lendzielskie rondele i jakie znaczenie ma waza wykopana w 1976 roku w Bronocicach (województwo świętokrzyskie). Książka zawiera liczne mapy i ilustracje.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze (2)

Zdjęcie
~slava
2019-02-28 16:43

Bardzo ciekawie rozwija się temat Słowian. Nareszcie. Nie przyszliśmy tutaj w V wieku z bagien Prypeci. Na swoje ziemi jesteśmy od paru tysięcy lat, nawet może 10 tys.

 

Zdjęcie
~mir
2019-04-03 23:04
~mir do slava:

To prawda ~slava. Jeszcze nadejdą wieki Słowiańszczyzny. My już nie dożyjemy ale nasi potomkowie. Przeczytałem. Bardzo dobra książka. Będzie kontynuacja wg zapewnień autora na jego blogu

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań ma być dostępna?

Książka Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań będzie debiutowała 14 marca 2019 (data wydania w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać najświeższe informacje o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby dostawać bieżące wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Chcę napisać o książce innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Premierę można polecić innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy trzeba zarezerwować na książkę?

Aby dowiedzieć się ile należy odłożyć na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić książkę Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań. Gdzie jest dostępny do kupienia ten produkt?

Książkę Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań można dostać tutaj. Produkt można znaleźć w sklepach znajdujących się w zakładce "Gdzie kupić?".

W którym miejscu mogę znaleźć nowe wieści odnośnie książki Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań?

Najnowsze wiadomości można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Gdzie mogę zaproponować ocenę dla tego produktu?

Aby tego dokonać trzeba wskazać właściwą ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

W jaki sposób obliczono ocenę książki?

Premiera książki Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat tworzy tę książkę?

Twórcą książki jest Bogusław Andrzej Dębek. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.

Który wydawca wydał tę książkę?

Wydawnictwo Bellona zaangażowane jest w wydanie książki. Aby zobaczyć listę książek wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Zauważyłem na waszej stronie nieścisłe informacje. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić korektę należy uzupełnić formularz znajdujący się tutaj. W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań? Kiedy wychodzi Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań?
Data wydania książki zaplanowana została na 14.03.2019. Nowa książka Bogusław Andrzej Dębek z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 14 marca 2019, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie