poniedziałek, 20 maja

Oznaczenie treści
 

Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań

(2019)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań

Data premiery

czwartek
14.03.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
484   926

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Bogusław A. Dębek w najnowszej publikacji "Początki ludów: Europejczycy, Słowianie" rozwija wątki poruszone w książce "Słowiańskie dzieje", cieszącej się sporym powodzeniem wśród czytelników. Praca jest oparta na najnowszych badaniach genetycznych, które w sposób rewolucyjny zmieniają dotychczasowe poglądy na genezę ludów europejskich, w tym Słowian.
Dzisiejsi Europejczycy wywodzą się od niewielkiej grupy ludzi, która opuściła Afrykę ok. 70 tysięcy lat temu. To z niej wyodrębniły się ludy, które przez Bliski Wschód dotarły do Europy, Azji i na wyspy Oceanii, dając początek Indoeuropejczykom. Około czwartego tysiąclecia przed naszą erą część ludności określanej jako indoeuropejska ruszyła z powrotem na wschód, w głąb Azji, dokonując licznych podbojów. Ludy te są znane jako Ariowie i, jak dowodzą badania DNA, są najbliżej spokrewnione ze Słowianami.
Autor opisuje najstarsze kultury protosłowiańskiei słowiańskie w Europie. Czytelnik dowie się m. in. , czym były lendzielskie rondele i jakie znaczenie ma waza wykopana w 1976 roku w Bronocicach (województwo świętokrzyskie). Książka zawiera liczne mapy i ilustracje.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze (2)

Zdjęcie
~slava
2019-02-28 16:43

Bardzo ciekawie rozwija się temat Słowian. Nareszcie. Nie przyszliśmy tutaj w V wieku z bagien Prypeci. Na swoje ziemi jesteśmy od paru tysięcy lat, nawet może 10 tys.

 

Zdjęcie
~mir
2019-04-03 23:04
~mir do slava:

To prawda ~slava. Jeszcze nadejdą wieki Słowiańszczyzny. My już nie dożyjemy ale nasi potomkowie. Przeczytałem. Bardzo dobra książka. Będzie kontynuacja wg zapewnień autora na jego blogu

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy będzie debiutowała książka Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań?

Książka udostępniona będzie 14 marca 2019 (data wydania w Polsce). Obecnie wyświetlaną datę można zmienić klikając we flagę. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać bieżące komunikaty o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby otrzymywać najświeższe informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę napisać o książce innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Książkę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile warta jest książka?

Żeby dowiedzieć się ile kosztuje książka kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Gdzie jest do zamówienia książka?

Książkę można zamówić tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie przeczytam najnowsze wieści odnośnie książki?

Aby zobaczyć najnowsze doniesienia należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Czy można zaproponować ocenę dla tej książki?

Żeby to zrobić trzeba wyznaczyć ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Jak wyliczana jest ocena?

Premiera książki Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat odpowiedzialny jest za tę książkę?

Autorem jest Bogusław Andrzej Dębek. Aby zobaczyć listę książek napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Jaka firma zamierza wydać tę książkę?

Za wypuszczenie książki odpowiedzialna jest firma Bellona. Aby zobaczyć listę książek wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Na stronie przedstawione są nieprawdziwe dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań? Kiedy wychodzi Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań?
Data wydania książki zaplanowana została na 14.03.2019. Nowa książka Bogusław Andrzej Dębek z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Bogusław Andrzej Dębek - Początki ludów. Europejczycy, Słowianie. Rewolucyjne wyniki ostatnich badań data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 14 marca 2019, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie