sobota, 2 lipca

Oznaczenie treści
 

Bogdan Musiał - Kto dopomoże Żydowi…

(2019)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Bogdan Musiał - Kto dopomoże Żydowi…

Data premiery

wtorek
11.06.2019
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Kto dopomoże Żydowi", książka o wielowymiarowym tytule. Zdanie wzięte z okupacyjnych ustawniemieckich można dopełniać na wiele sposobów. Ten, kto pomagał podlegał karze śmierci. Po wojnie dostawał Medal SprawiedliwegoPośród Narodów Świata, ale bywał też nazywany antysemitą. Dyskusja dotycząca postaw Polaków wobec Holocaustu, roi się od skrajnie sprzecznych opinii i sądów. Cechują ją skrajne emocje, płynące z różnych doświadczeń, które są absolutyzowane.
Bogdan Musiał - historyk - w swej książce nie kieruje sięjednak emocjami, ale daje rzeczową wykładnię prawa niemieckiego, które w żadnym innym okupowanym kraju nie było tak surowe i bezwzględne wobec tych, którzy w jakikolwiek sposób udzielili pomocy Żydom. Stopień gotowości w polskim społeczeństwie do pomocy prześladowanym Żydom był na tyle duży, że niemieccy okupanci czuli się zmuszeni stworzyćspecjalne prawodawstwo penalizujące takie postawy oraz stosować drakońskie kary i represje. Ich celem było stworzenie atmosfery strachu, aby w ten sposób wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć pomoc skazanym na śmierć Żydom.
Mimo to znalazło się tysiące "Sprawiedliwych wśród narodów świata", którzy przekraczali granice lęku. Niejednokrotnie zapłacili za to najwyższą cenę. O nich także opowiada ta książka. Ich ofiara często okazuje się jednak argumentem niewystarczającym. Co parę lat Polacy stawiani sąpod pręgierzem, oskarżeni o to, że antysemityzm wyssali z mlekiem matki i współpracowali z nazistami w eksterminacji Żydów.
Ta dyskusja nigdy nie ustanie. Tym niemniej trzeba bezustannie zbierać świadectwa.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Kto dopomoże Żydowi… zadebiutuje?

Książka zadebiutuje 11 czerwca 2019 (premiera w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

W jaki sposób można śledzić aktualne wieści o premierze?

Aby śledzić aktualne informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Chcę powiedzieć o książce innym osobom. Jak mogę to zrobić?

Można to zrobić klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje dostępne są na pasku w górnej części strony.

W jakiej cenie można znaleźć książkę?

Aby sprawdzić ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W jakim sklepie można kupić książkę Kto dopomoże Żydowi…?

Książkę Kto dopomoże Żydowi… można dostać tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie mogę obejrzeć nowe komunikaty dotyczące książki Kto dopomoże Żydowi…?

W celu sprawdzenia najnowszych wiadomości należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Czy można przyporządkować notę dla tej książki?

Żeby to zrobić należy wskazać właściwą ocenę w skali od 1 do 5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Na jakiej podstawie przeliczona została nota książki?

Premiera książki Kto dopomoże Żydowi… nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz odpowiedzialny jest za tę książkę?

Autorem jest Bogdan Musiał. Kliknięcie w nazwisko pisarza spowoduje wyświetlenie innych wydawnictw książkowych przez niego napisanych. Z funkcji tej można skorzystać przechodząc do pola "Informacje".

Kto planuje wydanie tej książki?

Książka została wydana przez Zysk i S-ka. Listę książek wydanych przez to wydawnictwo można znaleźć utaj.

Na waszej stronie przedstawione są mylne dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić błąd należy uzupełnić formularz umieszczony tutaj. Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Bogdan Musiał - Kto dopomoże Żydowi…? Kiedy wychodzi Bogdan Musiał - Kto dopomoże Żydowi…?
Data wydania książki zaplanowana została na 11.06.2019. Nowa książka Bogdan Musiał z 2019 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2019 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Bogdan Musiał - Kto dopomoże Żydowi… data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 11 czerwca 2019, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie