Bizarre Penguin - Acido Domingo(2021) | Blues/Jazz |
Debiutancki album zespołu Bizarre Penguin powstał, by opowiedzieć o chaosie, harmonii i dziwności istnienia.
Bizarre Penguin to zespół wywodzący się z trójmiejskiej sceny alternatywnej i współtworzący jej nowe oblicze: scenę Dra. Muzycy związani są z grupami takimi jak Marcin Świetlicki i Zgniłość, ŃOKO, Alfah Femmes, Gdańsk Necropolitan Orchestra czy Tymon Tymański.
Nieortodoksyjne podejście do tworzenia muzyki sprawia, że zespołu nie da się przypisać do jednego tylko gatunku czy stylu. Na płycie Acido Domingo słychać skandynawskie inspiracje, wpływy yassu, eksperymentalnej muzyki elektronicznej i free jazzu.
Wizja artystyczna zespołu opiera się na założeniu, że sztuka ma działać na słuchaczy w sposób, który będzie zmuszał ich do konfrontacji z niepokojem, dyskomfortem, wzbudzając - przy odrobinie szczęścia - metafizyczne odczucie dziwności bytu, kuriozalności istnienia. Artyści mają nadzieję, że owo poczucie bizarności życia może pozwolić odkryć na nowo jego piękno i harmonię.
Prezentowane nagrania są także, a może przede wszystkim, próbą emocjonalnego zmierzenia się muzyków z chaosem pandemii. Dokonano ich w listopadzie 2020 roku, podczas pełnego lockdownu, w trzech osobnych pomieszczeniach tak, aby nikt nie miał ze sobą bezpośredniego kontaktu. Takie podejście wymagało od muzyków, dla których niezwykle ważny jest bliski, bezpośredni kontakt ze sobą podczas wykonywania muzyki, zmiany dotychczasowego sposobu interakcji. W zwykłych warunkach liczy się każdy gest, spojrzenie, najdelikatniejszy szmer, wszystko to oddziałuje na percepcję i stanowi o dalszym kierunku prowadzenia muzyki. Pomimo owych ograniczeń udało się nagrać płytę w zupełności złożoną z partii improwizowanych, a początkowa trudność okazała się wyzwaniem umożliwiającym świeże i nieszablonowe podejście do procesu twórczego i zrealizowanie materiału, który ujawnia zupełnie nową jakość artystyczną zespołu.
Lista utworów:
Tohu wa-bohu (4:42)
Elon and another false prophets (7:46)
The First Rain in Paradise (9:35)
Tikkun Olam (6:33)
Tandava natyam (14:14)
Muzycy:
Tomasz Koper: drums, spdsx
Maciej Sadowski: double bass, synth
Dawid Lipka: trumpet
Płyta będzie dostępna 5 listopada 2021 (premiera w Polsce).
Aby otrzymywać doniesienia o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".
Płytę można zarekomendować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Żeby zobaczyć ile trzeba zarezerwować na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Płyta jest do zakupu tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.
Aby obejrzeć bieżące raporty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
W tym celu należy założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" należy zaznaczyć należytą wartość w pięciopunktowej skali i potwierdzić ją kliknięciem.
Premiera płyty Acido Domingo nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Bizarre Penguin to osoba odpowiedzialna za napisanie muzyki do płyty. Żeby sprawdzić listę płyt tego twórcy należy udać się do pola "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.
Wydawcą płyty jest firma Jazz Sound. Żeby zobaczyć jakie inne płyty zostały wydane przez tę firmę należy skorzystać z ego odnośnika lub udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawcy.
Aby to zrobić należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Do poprawy zgłosić można między innymi nieaktualne daty, opisy oraz okładki.
Komentarze