wtorek, 20 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Bing & Ruth - Bing & Ruth Species

(2020)
Alt

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Bing & Ruth - Bing & Ruth Species

Data premiery

piątek
31.07.2020
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Alternatywa
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Bing & Ruth, ciągle rozwijający się projekt kierowany przez nowojorskiego kompozytora Davida Moore'a, wydał album zatytułowany "Species", który zawiera 7 utworów i 49-minut muzyki. Podczas gdy z wierzchu "Species" jest eksploracją dźwiękowych możliwości organów Farfisa, wspomaganych jedynie przez klarnet i kontrabas, w rzeczywistości jest ukłonem w stronę ludzkości i pokory - oddaniem boskiej intuicji, którą wszyscy jesteśmy obdarzeni oraz pokory wymaganej od nas, aby ją dostrzec. Oto co na temat albumu "Species" mówi David Moore: "W roku, który spędziłem na pisaniu piosenek, które stały się "Species", zakochałem się w pustyni. Jednocześnie głęboko zakochałem się w bieganiu - trans jednej stopy przed drugą odzwierciedla niekończący się, suchy, pustynny krajobraz. Po zastanowieniu się przypuszczam, że to, do czego zmierzałem, było sposobem na to, by poczuć się małym - sposobem na głęboką pokorę. Zawsze tworzyłem muzykę w poszukiwaniu jakiegoś wewnętrznego spokoju, ale już nie dbałem tak bardzo o pociechę. Wydawało mi się, że zmęczyło mnie patrzenie do wewnątrz. Spędziłem dużo czasu poza domem w Nowym Jorku, pracując w domku w Point Dume, w niewielkiej odległości na zachód od Oceanu Spokojnego i rozsądnej drogi na wschód na pustynię. Znalazłem się w miejscach na tyle nieznanych, że z łatwością mogłem stracić poczucie kierunku, wielkości, a przede wszystkim poczucie czasu. Muzyka, którą tworzyłem, stała się swego rodzaju odbiciem tych intencjonalnych oderwań - i miejscem, w którym odzwierciedla się uczucie transu. Zacząłem myśleć o "Species" jako pewnego rodzaju albumie gospel - o jakimś nabożeństwie, chociaż wcale tak się nie zaczęło.
Nie zaczęło się od jakiejś wielkiej wizji do zrealizowania. Zacząłem od próby zrozumienia dlaczego jedyne, co chciałem zrobić, to grać na organach Farfisa. Wybrałem ten instrument bez konkretnego powodu poza tym, że czułem się do tego zmuszony. Organy zaproponowały mi coś, czego nie był wstanie zaoferować mi fortepian. Po wielu miesiącach pisania zaprosiłem dwóch przyjaciół: Jeffa Ratnera i Jeremy'go Vinera, którzy grają odpowiednio na basie i klarnecie i są członkami Bing & Ruth od naszych pierwszych dni, prawie piętnaście lat temu. Wspólnie powoli ukształtowaliśmy brzmienie i zbiór piosenek. I to, jak się czułem, było inne niż kiedykolwiek wcześniej. To było dla mnie przerażające. O ile wyjście z określonego świata dźwiękowego, który budowaliśmy przez lata, było dużym ryzykiem, było to również absolutną koniecznością. Więc z tym samym ślepym oddaniem, jakie czułem wobec samych organów, ruszyliśmy w kierunku zachodniego Teksasu do Sonic Ranch, pustynnego studia i farmy orzechów, gdzie Jeff, Jeremy i ja spędziliśmy tydzień nagrywając ten album. Sama płyta nie zawiera żadnych edycji ani nakładek i została zrealizowana tak dokładnie, jak to możliwe. Zawsze starałem się nagrywać w ten sposób. Nadal uważam, że to najbardziej uczciwy sposób na udokumentowanie mojej muzyki. Daje subtelne, ale niezbędne życie, którego nie można uzyskać w żaden inny sposób. Pod tym względem tytuł "Species" jest ukłonem zarówno wobec ludzkości, jak i pokory - boskiej intuicji, którą wszyscy jesteśmy obdarzeni, oraz pokory wymaganej od nas, aby ją dostrzec. Jest także wyrazem głębokiego szacunku dla faktu, że pod koniec tej podróży jedyne, co znalazłem, to samotność wzniosłej rezygnacji. Album jest punktem końcowym procesu, w którym powoli dostosowywałem, zmieniałem i dopracowywałem wszystko, aż poczułem, że jest w porządku, dopóki nie straciłem uziemienia i dopóki nie zastanawiałem się, dlaczego to w ogóle miało znaczenie. Pierwszym singlem z albumu był "I Had No Dream" udostępniony razem z wizualizacją stworzoną przez Derricka Belchama".
"Pisząc, wydaje mi się, że zawsze pracuję nad ostateczną prezentacją piosenki" - mówi Moore. " Ten nadchodzący album, a szczególnie ten utwór, różni się tym, że instynktownie bardziej skłaniam się ku występowi na żywo. W tym duchu jest ten teledysk z Jeffem i Jeremy'm i mną, gdy wykonujemy "I Had No Dream", trzeci utwór z "Species". Nie możemy się doczekać, aby zaprezentować całą naszą muzykę na żywo, gdy tylko będziemy mogli znów być w tym samym pokoju, ale do tego czasu mamy nadzieję, że spodoba wam się ta pierwsza propozycja". Belcham wyjaśnia dalsze procesy myślowe stojące za teledyskiem i jego związek z centralnym tematem albumu: "Dla "I Had No Dream" postanowiliśmy zaprezentować aspekt występu zespołu na żywo. Korzystając z projektorów, niestandardowych źródeł LED i analizy częstotliwości dźwięku, stworzyliśmy płaszczyznę wizualną, aby zilustrować, co działo się dźwiękowo w każdej części utworu. Każdy element światła jest generowany przez pewną część muzyki". Kolejny zaprezentowany utwór - "Live Forever" to rodzaj medytacji dźwiękowej. Trwający 13 minut utwór jest najdłuższą kompozycją na "Species" ". David Moore mówi: "w zależności od tego, jak rejestrujesz czas, "Live Forever" może być najdłuższym lub najkrótszym utworem na "Species". To dla mnie bardzo spokojna piosenka, a ostatnio wydaje mi się, że najbardziej jej potrzebuję. Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie. "Live Forever" jest dostępny razem z wizualizacją stworzoną ponownie przez Derricka Belchama".

Jak mówi: "Dla "Live Forever" stworzyłem rodzaj lekkiego placu zabaw, nad którym David miałby kontrolę, umieszczając zestaw projektorów w dużym, pustym, czarnym pokoju wypełnionym mgiełką i tworząc zestaw parametrów, które zmieniłyby aspekty światła płynącego z projektorów w celu wycięcia trójwymiarowych postaci we mgle. Parametry te zostały następnie powiązane z interfejsem kontrolnym, za pomocą którego David mógł "wizualnie" odtworzyć utwór podczas słuchania kompozycji z albumu. Umieściłem kamerę w jasnym otoczeniu, aby dać punkt widzenia, a David wykonał ujęcia akompaniamentu wizualnego, które następnie odwrócono i przesunięto kolory, aby przesłać je na monitor przed Davidem i ostatecznie nagrać na żywo na komputerze. Teledysk jest niezmienionym wizualnym wykonaniem piosenki z Davidem za sterami systemu. "The Pressure Of This Water" to trzeci singiel, któremu towarzyszy wizualizacja stworzona przez Michaela Speeda i Marisa Gesauldiego ". Szef Bing & Ruth - David Moore, mówi o "The Pressure Of This Water": "To pierwsza piosenka, którą napisałem na moich organach Farfisa, które są ze mną do dziś. Towarzyszące piosence elementy wizualne stworzył Michael Speed, który w obliczu niemożności podróży na pustynię postanowił połączyć publicznie dostępne materiały filmowe, które odzwierciedla pustynną naturę utworu".
Lista utworów:
1. Body In A Room
2. Badwater Psalm
3. I Had No Dream
4. Blood Harmony
5. Live Forever
6. The Pressure Of This Water
7. NearerKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

W jakim terminie zadebiutuje płyta Bing & Ruth Species?

Płyta Bing & Ruth Species debiutowała będzie 31 lipca 2020 (premiera w Polsce). Należy kliknąć w odpowiednie flagi, żeby sprawdzić daty z innego regionu. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować korzystając z opcji "Ustawienia serwisu" dostępnej pod zakładką "Moje konto".

Chcę dostawać doniesienia o zmianach dotyczących płyty. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać bieżące doniesienia o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Informacje o zmianach zostaną wysłane na podany adres e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Czy jest możliwość polecenia płyty innym osobom?

Można to zrobić klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje dostępne są na pasku w górnej części strony.

Jaką cenę trzeba zapłacić za płytę?

Aby sprawdzić jaka jest cena płyty kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić płytę Bing & Ruth Species. W którym sklepie mogę zakupić ten produkt?

Bing & Ruth Species jest do kupienia tutaj. Wszystkie sklepy sprzedające ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?".

Gdzie mogę sprawdzić nowe wieści odnośnie płyty Bing & Ruth Species?

W celu poczytania świeżych raportów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W którym miejscu mogę wystawić ocenę dla tego tytułu?

Żeby to zrobić należy wskazać odpowiednią ocenę w skali 1-5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

W jaki sposób przeliczana jest ocena płyty?

Premiera płyty Bing & Ruth Species nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który zespół skomponował płytę Bing & Ruth Species?

Bing & Ruth jest autorem płyty Bing & Ruth Species. W celu wyświetlenia listy płyt tego artysty przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwę albo kliknij utaj.

Jaka firma zaangażowana jest w wypuszczenie tej płyty?

Wydawcą jest Sonic Distribution. Żeby sprawdzić listę płyt muzycznych tego wydawcy należy przenieść się do zakładki "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.

Na stronie podane są niewłaściwe informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

Aby to zrobić należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Bing & Ruth - Bing & Ruth Species? Kiedy wychodzi Bing & Ruth - Bing & Ruth Species?
Data wydania płyty zaplanowana została na 31.07.2020. Nowa płyta Bing & Ruth z 2020 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2020 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Bing & Ruth - Bing & Ruth Species data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 31 lipca 2020, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie