środa, 29 listopada

Oznaczenie treści
 

Bernard Newman - Rowerem przez Polskę Ludową. Portret kraju z 1958 roku

(2023)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Bernard Newman - Rowerem przez Polskę Ludową. Portret kraju z 1958 roku

Data premiery

środa
11.10.2023
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
226   368

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Polska po raz ostatni widziana oczami brytyjskiego podróżnikaRuscy, won! – usłyszy Bernard Newman, kiedy dotrze do Polski w 1958 roku. Świat z uwagą spogląda na kraj, który po mrocznych latach stalinizmu usiłuje ustać na nogach, nie stracić resztek niezależności, a może nawet wyrwać się z sowieckich łap?Angielski dżentelmen sięga po notatki z poprzednich podróży. Przypomina czytelnikom historię kraju nad Wisłą, doprawia ją swoimi najnowszymi spostrzeżeniami, a potem wsiada na siodełko, by jak poprzednio, lecz po raz ostatni, przejechać się po polskich drogach i bezdrożach. Kraj jest inny, niż był w 1934 czy 1945 roku. Zaskakuje i wzrusza.Bernard spotka na swojej drodze chłopów i robotników fabrycznych, poetów, polityków, dziennikarzy, nauczycieli i wojskowych. Opowiedzą mu i pokażą inną Polskę. Taką, której próżno szukać w podręcznikach historii. Może jednym z jego rozmówców był ktoś z naszych bliskich? To by była dopiero niespodzianka!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Bernard Newman - Rowerem przez Polskę Ludową. Portret kraju z 1958 roku? Kiedy wychodzi Bernard Newman - Rowerem przez Polskę Ludową. Portret kraju z 1958 roku?
Data wydania książki zaplanowana została na 11.10.2023. Nowa książka Bernard Newman z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Bernard Newman - Rowerem przez Polskę Ludową. Portret kraju z 1958 roku data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 11 października 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie