niedziela, 23 września

Oznaczenie treści
 

Ashley Judd - Życie gorzko-słodkie. Wspomnienia

(2014)
Biografie

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Ashley Judd - Życie gorzko-słodkie. Wspomnienia

Data premiery

środa
05.02.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Ashley Judd jest aktorką filmową i teatralną, zdobywczynią wielu nagród, znaną z ról zarówno w hollywoodzkich przebojach, jak i kameralnych filmach autorskich. Choć od dzieciństwa cierpiała na depresję, dopiero przed trzydziestką zdecydowała się na wizytę u psychiatry. Szczegółowo opisała pierwsze dni terapii i leczenie w szpitalu. Doświadczenie odrzucenia i braku poczucia własnej wartości wykształciło w niej potrzebę pomagania pokrzywdzonym. Po pierwszej wizycie w slumsach, hospicjach i burdelach południowowschodniej Azji wiedziała, że chce poświęcić się obronie najsłabszych. Historia Ashley Judd to opowieść o drodze od gniewu do przebaczenia, od osamotnienia, izolacji po niezwykłą społeczną aktywność i wspieranie cierpiących. I skrzydełko Patrzę na małą, spoconą dziewczynkę o imieniu Durika. Za ubranie służy jej czarna torba na śmieci. Wyciąga do mnie rączki, a ja podnoszę ją. Jest słaba, wiotka. Kołyszę ją, śpiewam jej, nabieram dłonią nieco wody i przemywam jej twarz. Jest cała rozpalona. Jej mama, Muntuzu Angel, mieszka w schludnym, choć maleńkim, prowizorycznym szałasie - będącym jedyną namiastką domu, na jaką od dwóch lat może liczyć razem z siódemką dzieci. Kiedy pytam ją, gdzie śpią, Muntuzu gestem dłoni pokazuje gołe klepisko. Mówi, że padła ofiarą gwałtu zbiorowego, i to nie jednego. Zrobili to żołnierze. Po tym, jak została zgwałcona po raz pierwszy, uciekła do lasu, a potem dostała się do obozu w Kiwanji. Jej matka, ojciec i mąż zostali zamordowani przez oddziały zbrojne. Gdy ją odwiedzamy, tuli kilkunastomiesięczną dziewczynkę o imieniu Naomi. Mówię jej, że to piękne imię i że tak samo nazywa się moja matka. Oblicze Muntuzu Angel jest łagodne i piękne. Kobieta ze spokojem opowiada o swym losie. Wyznaje, że zwykle nie wyjawia faktu, iż dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu, nie chce przecież, aby Naomi od maleńkości nosiła społeczne piętno...Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ashley Judd - Życie gorzko-słodkie. Wspomnienia? Kiedy wychodzi Ashley Judd - Życie gorzko-słodkie. Wspomnienia?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.02.2014. Nowa książka Ashley Judd z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Ashley Judd - Życie gorzko-słodkie. Wspomnienia data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 lutego 2014, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie