wtorek, 26 października

Oznaczenie treści
 

Arkadij Bielinkow - Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta

(2021)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Arkadij Bielinkow - Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta

Data premiery

środa
20.10.2021
6 dni temu
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
1478   2691

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Arkadij Bielinkow był pisarzem wyklętym. Mówił i pisał rzeczy prowokujące i często niepopularne, ponieważ był umysłem przekornym, odważnym i całkowicie niezależnym.
Jego esej o dekabrystach należy do najświetniejszych dokonań rosyjskiej publicystyki. To tekst na miarę Czaadajewa, Hercena czy Lwa Tołstoja. Jego książka o Oleszy to niezwykły portret rosyjskiego pisarza, któremu "historia spuszczona z łańcucha" przetrąciła kręgosłup i wcisnęła knebel do pisarskich ust.
Sam Arkadij Bielinkow, więzień Stalina, zachował swój kręgosłup moralny nietknięty i ocalił niezależność swego umysłu i krytyczną zdolność do analizy aż do końca życia. Jego eseistyka to więcej niż esej, to po prostu kawał świetnej literatury. "
Adam Michnik
"Dla Bielinkowa to nie literatura była najważniejsza, ale rzecz fundamentalna, bez której sama literatura traci sens – wolność. Ona właśnie jest tematem książki o Oleszy i tak tę książkę czytajmy. Bielinkow wierzył, że mamy wpływ na to, co się z nami dzieje, i jeśli ludzie nie są wolni, to dlatego, że się na ten stan zgodzili. Mądrzy, utalentowani, wrażliwi ludzie uznali kiedyś, że w służbie idei powinni wyrzec się wolności. Wierzyć nie temu, co podpowiadają im rozum i sumienie, ale ćwierćinteligentom, którym "parę pojęć jak cepy" wystarcza, by znać recepty na wszystkie problemy – świata czy narodu, to bez znaczenia.
Podążając za kimś takim, ludzie tracą jednak i mądrość, i talent, i wrażliwość, a często stają się kibicami zła. "
Ze wstępu Jerzego Czecha
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta będzie debiutować?

Książka dostępna będzie 20 października 2021 (premiera w Polsce). Kliknij w wybraną flagę, żeby wyświetlić datę z innego regionu. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

W jaki sposób można obserwować komunikaty o premierze książki?

Aby być informowanym na bieżąco o aktualnościach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Chcę poinformować o książce inne osoby. Jak mogę to zrobić?

Książkę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile zakupię książkę?

W celu sprawdzenia ile należy zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta. Gdzie mogę zakupić ten tytuł?

Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta można zakupić tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.

Gdzie mogę zobaczyć nowe newsy dotyczące książki?

W celu znalezienia najświeższych wiadomości należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie można zaproponować ocenę dla tego produktu?

Żeby to zrobić należy przyporządkować konkretną ocenę, a następnie zaakceptować wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Jakim sposobem przeliczona została nota książki?

Premiera książki Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz tworzy tę książkę?

Arkadij Bielinkow jest twórcą książki Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta. Lista książek stworzonych przez tego pisarza znajduje się utaj.

Jakie wydawnictwo wyda tę książkę?

Wydawnictwo Agora pracuje nad wydaniem książki. Kliknięcie w nazwę wydawnictwa wyświetli listę innych książek przez nie wydanych. Z funkcji tej można skorzystać w polu "Informacje".

Znalazłem na stronie błędne dane. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić korektę należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj. Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Arkadij Bielinkow - Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta? Kiedy wychodzi Arkadij Bielinkow - Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta?
Data wydania książki zaplanowana została na 20.10.2021. Nowa książka Arkadij Bielinkow z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Arkadij Bielinkow - Olesza. Kapitulacja i śmierć radzieckiego inteligenta data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 20 października 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie