środa, 20 września

Oznaczenie treści
 

Antonio Damasio - Jak umysł zyskał jaźń. Konstruowanie świadomego mózgu

(2011)
Nauka

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Antonio Damasio - Jak umysł zyskał jaźń. Konstruowanie świadomego mózgu

Data premiery

wtorek
24.05.2011
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Jeden z najbardziej liczących się współczesnych neurobiologów poszukuje odpowiedzi na pytanie, które od wieków nurtuje filozofów, psychologów i każdego myślącego człowieka: jak powstaje świadomość. Autor Błędu Kartezjusza i W poszukiwaniu Spinozy tym razem obala pogląd, jakoby była ona czymś odrębnym od ciała, i przedstawia nowe dowody naukowe świadczące o tym, że jest to proces biologiczny, uczucia zaś mają źródło w niemal zupełnym zespoleniu ciała i umysłu, a ich pierwsze przejawy były wytworem starego ewolucyjnie, skromnego pnia mózgu, nie zaś nowoczesnej kory mózgowej. Damasio uważa, że ludzka jaźń stanowi wyzwanie dla obojętności natury i umożliwia radykalny przełom w biegu ewolucji - homeostazę socjokulturową. Nie pozostawia najmniejszych wątpliwości, że u jej podłoża tkwi ugruntowana genetycznie podstawowa homeostaza, która już przed miliardami lat obecna była u prostych form życia. Jego twórcza wizja niezmordowanie wiedzie ku naturalnym wyjaśnieniom samych źródeł życia. Antonio R. Damasio jest profesorem neurologii, szefem Brain and Creativity w University of Southern California. Wcześniej w Iowa wraz z żoną Hanną stworzył centrum badawcze uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków w dziedzinie badań neurologicznych zaburzeń umysłu i zachowań. Jest laureatem m.in. Pessoa Prize (wraz z żoną) oraz Beaumont Prize przyznawanej przez American Medical Association. Błąd Kartezjusza (który pretendował do nagrody "Los Angeles Times") został przetłumaczony na dwadzieścia trzy języki, Tajemnica świadomości zaś, wyróżniona nagrodami "New York Times", "Publishers Weekly" i "Library Journal", doczekała się kilkudziesięciu wydań poza USA.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Antonio Damasio - Jak umysł zyskał jaźń. Konstruowanie świadomego mózgu? Kiedy wychodzi Antonio Damasio - Jak umysł zyskał jaźń. Konstruowanie świadomego mózgu?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.05.2011. Nowa książka Antonio Damasio z 2011 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2011 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Antonio Damasio - Jak umysł zyskał jaźń. Konstruowanie świadomego mózgu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 maja 2011, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie