środa, 17 października

Oznaczenie treści
 

Anna Teresa Tymieniecka - Impet i równowaga w życiowych strategiach rozumu

(2014)
Nauka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Anna Teresa Tymieniecka - Impet i równowaga w życiowych strategiach rozumu

Data premiery

wtorek
11.03.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Kiedy rozważamy postęp życia, od inicjującego je wzmożenia poprzez jego rozwój, widzimy potężny impet tłoczący niezliczone strumyki w arterie życia - siły, które każą drzewu wydzielać soki, a kwiatu rozkwitać - impet, który raz wprawiony w ruch ożywia sam siebie na każdym kroku i różnicuje swe umiejętności, promieniując nimi wciąż na nowo. Jednak życie nie pędzi na oślep czy bez celu; jego konstruktywna trajektoria uzasadnia jego ukierunkowanie, zaś przestrzennienie i czasowienie się jego konstruktywnych dokonań sprawia, że ukierunkowanie jest koniecznością. W miarę jak impet pędzi naprzód, samo jego uwarunkowanie pociąga za sobą konieczność zatrzymania się na chwilę, żeby zachować to, co udało się dotąd osiągnąć. I tak, podczas gdy impet jest motorem życia, równowaga jest podstawą postępu.

Rzeczywistość nie jest ani czystą ulotnością, przemijającym snem, mirażem na lotnych piaskach, ani też składnicą nieruchomych, niezmiennych, bezczasowych bytów trwających w równie niewzruszonej sieci wzajemnych relacji, niczym niebo platońskich idei. Na fundamencie fenomenologii życia i kondycji ludzkiej odkryjemy, że wewnętrzne środki prowadzące do strumienia zmian i postępu są tymi samymi środkami, które powodują artykulacje, strukturę i całokształt aparatu przejawu życia.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Anna Teresa Tymieniecka - Impet i równowaga w życiowych strategiach rozumu? Kiedy wychodzi Anna Teresa Tymieniecka - Impet i równowaga w życiowych strategiach rozumu?
Data wydania książki zaplanowana została na 11.03.2014. Nowa książka Anna Teresa Tymieniecka z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Anna Teresa Tymieniecka - Impet i równowaga w życiowych strategiach rozumu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 11 marca 2014, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie