wtorek, 5 grudnia

Oznaczenie treści
 

Anna Bikont - Nigdy nie byłaś Żydówką. Sześć opowieści o dziewczynkach w ukryciu

(2023)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Anna Bikont - Nigdy nie byłaś Żydówką. Sześć opowieści o dziewczynkach w ukryciu

Data premiery

środa
18.10.2023
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
241   405

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Dokąd idzie, wiedziała. Ale skąd idzie – to musi dopiero wymyślić. Musi wymyślić całe swoje życie i tak, aby każdy uwierzył”. Te zdania otwierające opowiadanie Bogdana Wojdowskiego o ukrywającej się na wsi Małce, jednej z bohaterek Anny Bikont, mogłyby rozpoczynać historię pozostałych dziewczynek – Elżuni, Blimy Janki, Dorki, Ireny. Choć ich wojenne doświadczenia były podobnym koszmarem, dalsze losy potoczyły się zupełnie odmiennie: wszak z traumą każdy próbuje radzić sobie po swojemu.Nigdy nie byłaś Żydówką to intymne reporterskie studium charakterów, życia w ukryciu, ratowania się lub bycia ratowaną. Ciężaru, który niesie się przez całe życie: bólu, tęsknoty, niemożliwości zapomnienia, ale również ukrytej siły, by stawić czoło przyszłości, nawet gdy nieustannie pada na nią długi cień Zagłady.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Anna Bikont - Nigdy nie byłaś Żydówką. Sześć opowieści o dziewczynkach w ukryciu? Kiedy wychodzi Anna Bikont - Nigdy nie byłaś Żydówką. Sześć opowieści o dziewczynkach w ukryciu?
Data wydania książki zaplanowana została na 18.10.2023. Nowa książka Anna Bikont z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Anna Bikont - Nigdy nie byłaś Żydówką. Sześć opowieści o dziewczynkach w ukryciu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 18 października 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie