niedziela, 21 lipca

Oznaczenie treści
 

Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu

(2021)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu

Data premiery

środa
19.05.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Lawina ikamienie" to opowieść olosach sześciu polskich pisarzy: Jerzego Andrzejewskiego, Tadeusza Borowskiego, Kazimierza Brandysa, Tadeusza Konwickiego, Adama Ważyka iWiktora Woroszylskiego, którzy tuż po wojnie zostali żarliwymi zwolennikami nowego ładu, by potem rewidować go iwkońcu odrzucić. To zjednej strony wnikliwe studium stalinizmu ipróba wyjaśnienia, jakie motywy popchnęły ludzi ideowych iutalentowanych wobjęcia komunizmu, azdrugiej – barwny, pełen anegdot obraz życia literackiego irelacji pisarzy zwładzą. To historia powojennej literatury polskiej pokazana przez pryzmat losów wybranych bohaterów izarazem panoramiczny reportaż historyczny zbudowany na solidnym fundamencie źródłowym.
Książka Anny Bikont iJoanny Szczęsnej ukazuje się po kilkunastu latach wnowym, poprawionym iuzupełnionym wydaniu. Pierwotny podtytuł także zmienił brzmienie – zamiast "pisarzy wobec komunizmu" mamy "pisarzy wdrodze do iod komunizmu".
Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu ma pojawić się?

Książka Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu będzie debiutować 19 maja 2021 (data premiery w Polsce). Aby sprawdzić inne daty należy kliknąć w odpowiednią flagę. W ustawieniach konta można zmienić domyślnie wyświetlany region dla premier z różnych kategorii.

Chcę dostawać komunikaty o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby śledzić najnowsze doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Czy jest możliwość polecenia książki innym osobom?

Tytuł polecić można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

Za ile kupię książkę?

Żeby zobaczyć ile należy wydać na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić książkę Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu. W którym miejscu można dostać ten tytuł?

Książka Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu jest do zamówienia tutaj. Lista wszystkich sklepów oferujących ten produkt znajduje się po prawej stronie.

W którym miejscu mogę poczytać świeże newsy dotyczące książki Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu?

Nowe raporty można przeglądnąć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Czy mogę wystawić notę dla tej książki?

Aby to zrobić trzeba zaznaczyć właściwą ocenę, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Na jakiej podstawie obliczono ocenę książki?

Premiera książki Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest twórcą tej książki?

Autorem książki jest Anna Bikont, Joanna Szczęsna. Aby zobaczyć listę utworów napisanych przez tego autora kliknij w jego nazwisko w polu "Informacje" lub kliknij utaj.

Który wydawca dba o wydanie tej książki?

Za wydanie książki odpowiada firma Czarne. Żeby poznać inne książki od tego wydawcy należy kliknąć utaj lub w jego nazwę w polu "Informacje".

Dostrzegłem na tej stronie błędne dane. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić poprawkę należy uzupełnić formularz umieszczony tutaj. Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu? Kiedy wychodzi Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.05.2021. Nowa książka Anna Bikont, Joanna Szczęsna z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 maja 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie