środa, 12 maja

Oznaczenie treści
 

Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu

(2021)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu

Data premiery

środa
19.05.2021
6 dni, 13 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
649   1016

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Lawina ikamienie" to opowieść olosach sześciu polskich pisarzy: Jerzego Andrzejewskiego, Tadeusza Borowskiego, Kazimierza Brandysa, Tadeusza Konwickiego, Adama Ważyka iWiktora Woroszylskiego, którzy tuż po wojnie zostali żarliwymi zwolennikami nowego ładu, by potem rewidować go iwkońcu odrzucić. To zjednej strony wnikliwe studium stalinizmu ipróba wyjaśnienia, jakie motywy popchnęły ludzi ideowych iutalentowanych wobjęcia komunizmu, azdrugiej – barwny, pełen anegdot obraz życia literackiego irelacji pisarzy zwładzą. To historia powojennej literatury polskiej pokazana przez pryzmat losów wybranych bohaterów izarazem panoramiczny reportaż historyczny zbudowany na solidnym fundamencie źródłowym.
Książka Anny Bikont iJoanny Szczęsnej ukazuje się po kilkunastu latach wnowym, poprawionym iuzupełnionym wydaniu. Pierwotny podtytuł także zmienił brzmienie – zamiast "pisarzy wobec komunizmu" mamy "pisarzy wdrodze do iod komunizmu".
Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu ma ukazać się?

Książka będzie udostępniona 19 maja 2021 (data premiery w Polsce). Kliknięcie we flagę spowoduje wyświetlenie daty z innego regionu. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić aktualne wieści o premierze?

Aby otrzymywać bieżące informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Gdzie mogę polecić książkę znajomym?

Premierę można zarekomendować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile kosztuje książka?

W celu dowiedzenia się ile trzeba zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę nabyć książkę Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu. W którym miejscu jest dostępny do zakupu ten produkt?

Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu jest do znalezienia tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" prezentowana jest lista sprzedawców oferujących ten produkt.

Na jakiej stronie poczytam najświeższe newsy dotyczące książki?

W celu znalezienia nowych doniesień należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W jaki sposób można przypisać notę dla tego produktu?

Aby ocenić książkę trzeba wyznaczyć odpowiednią wartość w skali 1-5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Jaką metodą obliczono notę książki?

Premiera książki Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat pisze tę książkę?

Twórcą jest Anna Bikont, Joanna Szczęsna. Żeby poznać inne utwory od tego autora należy kliknąć utaj albo kliknąć w jego nazwisko w zakładce "Informacje".

Jaki wydawca planuje wydać tę książkę?

Książka ma być wydana przez firmę Czarne. Aby zobaczyć listę książek wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Na tej stronie napisane są przekłamane informacje. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

W tym celu należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę" dostępny nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu? Kiedy wychodzi Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.05.2021. Nowa książka Anna Bikont, Joanna Szczęsna z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 maja 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie