poniedziałek, 27 czerwca

Oznaczenie treści
 

Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu

(2021)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu

Data premiery

środa
19.05.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Lawina ikamienie" to opowieść olosach sześciu polskich pisarzy: Jerzego Andrzejewskiego, Tadeusza Borowskiego, Kazimierza Brandysa, Tadeusza Konwickiego, Adama Ważyka iWiktora Woroszylskiego, którzy tuż po wojnie zostali żarliwymi zwolennikami nowego ładu, by potem rewidować go iwkońcu odrzucić. To zjednej strony wnikliwe studium stalinizmu ipróba wyjaśnienia, jakie motywy popchnęły ludzi ideowych iutalentowanych wobjęcia komunizmu, azdrugiej – barwny, pełen anegdot obraz życia literackiego irelacji pisarzy zwładzą. To historia powojennej literatury polskiej pokazana przez pryzmat losów wybranych bohaterów izarazem panoramiczny reportaż historyczny zbudowany na solidnym fundamencie źródłowym.
Książka Anny Bikont iJoanny Szczęsnej ukazuje się po kilkunastu latach wnowym, poprawionym iuzupełnionym wydaniu. Pierwotny podtytuł także zmienił brzmienie – zamiast "pisarzy wobec komunizmu" mamy "pisarzy wdrodze do iod komunizmu".
Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy będzie debiutować książka Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu?

Książka wydana zostanie 19 maja 2021 (premiera w Polsce). Żeby zobaczyć inne daty należy wybrać odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

Chcę dostawać na bieżąco wiadomości o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby być powiadamianym na bieżąco o aktualnościach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Czy istnieje możliwość polecenia książki znajomym?

Książkę można zasugerować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy trzeba odłożyć na książkę?

Żeby sprawdzić ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę zamówić książkę Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu. W którym sklepie mogę kupić ten tytuł?

Książka jest do zamówienia tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Na jakiej stronie sprawdzę bieżące newsy odnośnie książki?

W celu przeglądnięcia nowych informacji należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Chcę postawić ocenę. Jak tego dokonać?

Aby to zrobić trzeba wyznaczyć konkretną ocenę w skali 1-5, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą podliczono ocenę książki?

Premiera książki Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat napisał tę książkę?

Anna Bikont, Joanna Szczęsna jest twórcą książki Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu. Kliknięcie w nazwisko pisarza spowoduje wyświetlenie innych wydawnictw książkowych przez niego napisanych. Z funkcji tej można skorzystać przechodząc do pola "Informacje".

Kto planuje wydanie tej książki?

Wydawnictwo Czarne sprawuje nadzór nad wydaniem książki. W celu wyświetlenia listy książek tego wydawcy kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Na waszej stronie podane są niewłaściwe informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

W tym celu należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę" dostępny nad polem "Informacje". Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu? Kiedy wychodzi Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.05.2021. Nowa książka Anna Bikont, Joanna Szczęsna z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Anna Bikont, Joanna Szczęsna - Lawina i kamienie. Pisarze w drodze do i od komunizmu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 maja 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie