sobota, 25 czerwca

Oznaczenie treści
 

Anja Rubik - #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców

(2022)
Inne

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Anja Rubik - #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców

Data premiery

środa
01.06.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
1247   2410

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Nikt nikogo nie uczy, jak być rodzicem. W rolę mamy, czy taty trzeba wejść niejako z marszu, a potem na własną rękę szukać dróg w świecie pełnym stereotypów, uprzedzeń i sprzecznych informacji. A jednocześnie radzić sobie z codziennością w domu, w którym dzieci zmagają się ze swoją rozwijającą się seksualnością, uczą się swoich granic i budują poczucie własnej wartości. "
Anja Rubik
81% rodziców chciałoby dowiedzieć się więcej o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, 45% przyznaje, że nie wie, ile dziecko w danym wieku powinno wiedzieć, 44% dostrzega skrępowanie dziecka i nie umie sobie z nim poradzić.
Książka "#SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców"powstała po to, aby pomóc tym, którzy chcą świadomie wspierać swoje dzieci na kolejnych etapach ich rozwoju i dojrzewania. Publikacja ma pomóc rodzicom przygotować się na wszelkie rozmowy związane z rozwijającą się seksualnością ich dzieci w różnym wieku, przekazać wiedzę o zmianach, które zachodzą zarówno w ciele jak i umyśle dzieci, przełamać tabu i zwalczać szkodliwe stereotypy wokół dorastania, praw człowieka i seksualności. Na zebrane przez Fundację SEXEDPL w całej Polsce pytania odpowiedzą najlepsi w kraju specjalistki_ści w tematyce rozwoju seksualności dzieci na poszczególnych etapach wiekowych. Dodatkowo w podręczniku znajdą się rozdziały dla i o rodzicach dzieci LGBT+ oraz dzieci z niepełnosprawnością ruchową.
Książka jest zapisem rozmów znanych i lubianych rodziców z wybranym specjalistą_ką, w podziale na 5 grup wiekowych obejmujących dzieci od 1 miesiąca do 18 roku życia, wyznaczonych zgodnie z obowiązującymi standardami edukacji seksualnej. Swoimi wątpliwościami podzielili sięJoanna Okuniewska, Kasia Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr, Ola i Michał Żebrowscy, Martyna Wojciechowska, Marcin Prokop oraz Magda i Piotr Jacoń. Wśród ekspertów znaleźli sięBasia Baran– psycholożka i seksuolożka, Alicja Długołęcka– pedagożka, doktor nauk humanistycznych i edukatorka seksualna, Agnieszka Stein– psycholożka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem we wspieraniu dzieci oraz rodziców, Małgorzata Iwanek– psycholożka, seksuolożka oraz edukatorka seksualna, Iza Jąderek– psycholożka, psychoterapeutka oraz seksuolożka kliniczna, a takżeMichał Pozdał– seksuolog i psychoterapeuta.
W projekt zaangażował się również fotografStanisław Boniecki, który wykonał znajdujące się w książce zdjęcia rodzin z całej Polski.
Spektakularny sukces pierwszej książki wydanej przy współpracy Wydawnictwa W. A. B oraz założonej przez Anję Rubik Fundacji SEXEDPL ("#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie" sprzedano ponad 200 tys. egzemplarzy) potwierdził, jak bardzo potrzebna jest w Polsce prawdziwa edukacja seksualna, bez stereotypów i oceniania. Od tamtej pory do Fundacji zgłosiło się wiele osób sygnalizujących potrzebę rozbudowania swojej wiedzy. Wśród nich znalazła się ogromna ilość rodziców zwracających się o pomoc, zadając konkretne pytania, prosząc o porady i pomysły, jak podejść do danego tematu związanego z seksualnością, samoakceptacją i emocjami ich dzieci w różnym wieku.
Pytania te zainspirowały powstanie kolejnej książki poświęconej tematowi seksualności, tym razem dedykowanej właśnie rodzicom.
"#SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców"jest projektem non-profit. Wydawnictwo W. A. B. oraz wiele z osób zaangażowanych w projekt zrezygnowało z zysków z książki. Zysk ze sprzedaży zostanie całkowicie przekazany na rzecz działalności Fundacji SEXEDPL.
Dlaczego warto sięgnąć po ten przewodnik? Z książki czytelnicy dowiedzą się:
Jak wychować dzieci, aby akceptowały siebie i znały swoją wartość?
Jak wspierać dziecko w okresie dojrzewania?
Jak bez skrępowania rozmawiać z dziećmi o seksualności?
Jak ochronić dziecko przed zagrożeniami z Internetu?
Jakich zmian - fizycznych i psychicznych, spodziewać się u dziecka na różnych etapach rozwoju?
Jak rozmawiać o emocjach towarzyszących dojrzewaniu?
Dlaczego tak ważna jest umiejętność mówienia "NIE"?
Jak rozmawiać z dziećmi o tożsamości płciowej?
Jak nie powielać krzywdzących stereotypów?
Dlaczego warto rozmawiać z dzieckiem o antykoncepcji?
Czym różni się dorastanie dziś od tego kilkanaście lat temu?
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy można spodziewać się premiery książki #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców?

Książka debiutować będzie 1 czerwca 2022 (data wydania w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

Chcę dostawać bieżące doniesienia o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby otrzymywać wiadomości o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

Jak mogę polecić książkę innym osobom?

O książce można donieść znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie zakupię książkę?

Aby sprawdzić ile trzeba zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W jakim sklepie można zakupić książkę?

#SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców jest do znalezienia tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie mogę sprawdzić świeże informacje odnośnie książki #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców?

W celu obejrzenia najnowszych wieści należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W jaki sposób można przypisać notę dla tego tytułu?

W tym celu należy założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" należy zaznaczyć należytą wartość od 1 do 5 i zapieczętować ją kliknięciem.

Jak wyliczona została ocena?

Premiera książki #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz tworzy tę książkę?

Anja Rubik to twórca tej książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.

Jakie wydawnictwo planuje wydanie tej książki?

Książka zostanie wydana przez firmę WAB. Listę książek wydanych przez to wydawnictwo można znaleźć utaj.

Na tej stronie zaprezentowane są nieścisłe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Aby tego dokonać należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Anja Rubik - #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców? Kiedy wychodzi Anja Rubik - #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców?
Data wydania książki zaplanowana została na 01.06.2022. Nowa książka Anja Rubik z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Anja Rubik - #SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 1 czerwca 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie