poniedziałek, 22 października

Oznaczenie treści
 

Andrzej Zybertowicz, Joanna Lichocka - III RP. Kulisy systemu

(2013)
Nauka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Andrzej Zybertowicz, Joanna Lichocka - III RP. Kulisy systemu

Data premiery

środa
11.09.2013
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]

Co oznacza w języku służb „wyjście na sędziów”?
Czy rola służb specjalnych jest przereklamowana, czy też są jednak tak potężne, że sterują całym układem?Czy faktycznie mają tak dużą władzę, że mogą decydować o zwrotach sytuacji w kraju?
Dzięki jakim instrumentom służby kreują tych, którzy w systemie odnoszą sukces, a eliminują innych?
Do jakiego stopnia Donald Tusk jest klientem Angeli Merkel?Czy idzie mu tylko o posadę unijną, czy o interes Polski? Na ile trwa w śmiertelnym uścisku z Władimirem Putinem?
Jak media stabilizują system III RP? Jakie tytuły przejęły w tym zakresie zadania wykonywane dotąd przez słabnącą „Gazetę Wyborczą”?

Na te i inne pytania Joanny Lichockiej odpowiada prof. Andrzej Zybertowicz w fascynującej rozmowie, z której wyłania się system pod nazwą „Polska”. System złożony, wielowarstwowy, w którym pewnych rzeczy nie widać a pewni ludzie milczą. System, o którym trzeba jednak mówić i rozmawiać na głos, by zbliżyć się do odczytania jego mechaniki.W debacie tej chłodny realizm profesora na styku z emocjonalnym podejściem red. Lichockiej pozwala spojrzeć na system III RP całościowo, obnażyć jego niedoskonałości, wyodrębnić punkty newralgiczne wymagające natychmiastowej zmiany, ale też wskazać pozytywne aspekty aktualnej kondycji Polski i Polaków. Widzimy tu pełny obraz Polski, obraz rozkodowany.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Andrzej Zybertowicz, Joanna Lichocka - III RP. Kulisy systemu? Kiedy wychodzi Andrzej Zybertowicz, Joanna Lichocka - III RP. Kulisy systemu?
Data wydania książki zaplanowana została na 11.09.2013. Nowa książka Andrzej Zybertowicz, Joanna Lichocka z 2013 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2013 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Andrzej Zybertowicz, Joanna Lichocka - III RP. Kulisy systemu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 11 września 2013, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie