wtorek, 26 października

Oznaczenie treści
 

Andrzej Zieliński - Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach

(2021)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:


Andrzej Zieliński - Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach

Data premiery

czwartek
09.09.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
546   760

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Wszyscy nasi narodowi bohaterowie, a już szczególnie ci, którzy trafiają na karty podręczników historii, muszą być zawsze idealni, a ich czyny i intencje kryształowo czyste. Nikt nie powinien doszukać się najmniejszej skazy na ich wizerunkach! Wady i niedoskonałości należy przemilczeć albo umiejętnie wyretuszować. Bohater ma przecież zawsze świecić przykładem, być wzorem do naśladowania. Nie ma prawa być skażony ludzką słabością. Jak dobrze znamy to podejście - zarówno z lat Peerelu, jak i naszej współczesności!
Książka Andrzeja Zielińskiego to próba zerwania kilku zasłon ukrywających niewygodne prawdy o historycznych postaciach, którym stawia się pomniki i nazywa ich imionami ulice i place, i pokazania, jak w imię politycznych interesów tworzy się czarno-biały obraz historii, w której występują tylko ludzie źli do szpiku kości albo święci z obrazka.
Autor konfrontuje historyczne mity z faktami i cierpliwie usuwa pomnikową pozłotę z wizerunków wielkich Polaków, ukazując, że byli podobnymi do nas wszystkich, zwyczajnymi ludźmi.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Tworzenie nowej recenzji


Ocena:

Zalety:
Wady:

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Andrzej Zieliński - Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach? Kiedy wychodzi Andrzej Zieliński - Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach?
Data wydania książki zaplanowana została na 09.09.2021. Nowa książka Andrzej Zieliński z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Andrzej Zieliński - Nieudacznicy, rozpustnicy, szaleńcy. Przemilczane fakty o wielkich Polakach data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 9 września 2021, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie