czwartek, 20 września

Oznaczenie treści
 

Andrzej Szczeklik, Jerzy Illg - Słuch absolutny

(2014)
Nauka

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Andrzej Szczeklik, Jerzy Illg - Słuch absolutny

Data premiery

środa
15.01.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Nauka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Zmarły przed dwoma laty profesor Andrzej Szczeklik to lekarz-legenda. Jego błyskotliwe książki o medycynie: "Catharsis", "Kore" i "Nieśmiertelność" stały się bestsellerami i ukazały się także w USA, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Rosji, na Węgrzech i na Litwie. Człowiek autentycznego powołania, niewiarygodnej erudycji i wielu talentów, podniósł medycynędo rangi sztuki. Leczył najwybitniejszych polskich pisarzy i artystów: Lema, Miłosza, Szymborską, Wajdę, Tischnera, Mrożka. Znany także z gry na fortepianie w „Piwnicy pod Baranami” i brawurowej jazdy na nartach, był jedną z najbarwniejszych postaci Krakowa. "Słuch absolutny" pomaga zrozumieć, skąd biorą się ludzie wyjątkowi, jak wielkiej pracy i pasji wymaga zrealizowanie marzeń. W rozmowie ze swoim wydawcą i przyjacielem, Jerzym Illgiem, profesor Szczeklik pasjonująco i dowcipnie opowiada o swoim dzieciństwie, domu, mistrzach i najważniejszych lekturach, etapach kariery i przygodach na zagranicznych stażach, zaangażowaniu w „Solidarność” i represjach w stanie wojennym, spotkaniach z papieżem, wyprawach w ukochane góry – a także o sztuce medycznej syberyjskich szamanów, egipskiej Księdze Umarłych i „prometejskim śnie medycyny”: odwiecznym marzeniu człowieka o nieśmiertelności. W książce znajdują się niepublikowane wcześniej zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Szczeklików.Komentarze (2)

Zdjęcie
~Amy
2014-02-12 02:19

To była świetna książka! To aż zadziwiające, że tak niewiele osób słyszało o profesorze Andrzeju Szczekliku - teraz jest szansa, by to zmienić. Profesor naprawdę zasłużył na pamięć, uznanie i szacunek. Ta rozmowa z nim pokazuje, jak wybitnym był człowiekiem i jak ciekawie potrafił o wszystkim opowiadać.

 

Zdjęcie
~Filomata
2014-01-15 14:24

Dużo dobrego słyszałem na temat profesora i jego książek, teraz będzie okazja zapoznać się z jego życiem. Zapowiada się ciekawa lektura.

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Andrzej Szczeklik, Jerzy Illg - Słuch absolutny? Kiedy wychodzi Andrzej Szczeklik, Jerzy Illg - Słuch absolutny?
Data wydania książki zaplanowana została na 15.01.2014. Nowa książka Andrzej Szczeklik, Jerzy Illg z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Andrzej Szczeklik, Jerzy Illg - Słuch absolutny data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 stycznia 2014, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie