wtorek, 21 września

Oznaczenie treści
 

Andrzej Nowak-Arczewski - Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera

(2021)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Andrzej Nowak-Arczewski - Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera

Data premiery

środa
29.09.2021
7 dni, 5 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
216   344

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Dr Jekyll i Mr Hyde polskiej konspiracji.
"Reder"
Jest bohaterem konspiracji, żołnierzem Armii Krajowej. Dowodzi kompanią, plutonem żandarmerii, następnie zostaje oficerem w sztabie 2. Dywizji Piechoty Legionów AK. Uczestniczy w wielu walkach podczas akcji "Burza". Bohatersko dowodzi podczas zwycięskiej bitwy z oddziałami Wehrmachtu w Cebrze koło Sandomierza z 4 na 5 sierpnia 1944 r. Jest prawą ręką wybitnych dowódców AK. Po wojnie aktywnie wspiera działania mające upamiętnić wyczyny dawnych kolegów z partyzantki.
"Komar"
Jest agentem i zdrajcą. Współpracuje z Sowietami i Urzędem Bezpieczeństwa Publicznego PRL. Posyła na śmierć, katorgę lub prześladowanie ze strony NKWD i UB swoich kolegów i dowódców. Przez dziesiątki lat aktywnie współpracuje z tajnymi służbami Polski Ludowej. Żyje z wyrokiem śmierci od AK i umiera, unikając zdemaskowania.
Dionizy Mędrzycki
"Reder" i "Komar" to jedna osoba. Wiele razy pisze własną biografię, zmienia fronty, przeinacza fakty, zdradza przyjaciół lub wynosi ich na piedestał. Oszukuje nawet swoich bliskich, gotowych czcić pamięć o jego bohaterskim życiu. Wszystko zaczyna się pewnego listopadowego dnia 1944 roku, gdy Dionizy przepływa Wisłę, by dostać się na sowiecką stronę.
Zdrada i bohaterstwo zamknięte w losach pojedynczego człowieka.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera ma zadebiutować?

Książka Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera ma być dostępna 29 września 2021 (data premiery w Polsce). Żeby zobaczyć inne daty należy wybrać odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

Chcę otrzymywać najświeższe komunikaty o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Czy istnieje możliwość powiadomienia znajomych o książce?

O książce można powiedzieć innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile można nabyć książkę?

Aby sprawdzić ile trzeba wydać na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym miejscu mogę znaleźć książkę Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera?

Książkę Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera można nabyć tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Na jakiej stronie mogę znaleźć najnowsze komunikaty odnośnie książki?

W celu przeczytania nowych wiadomości należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Gdzie można przyporządkować ocenę dla tego tytułu?

Aby ocenić książkę należy wskazać należytą wartość w skali od 1 do 5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Jaką metodą skalkulowano notę książki?

Premiera książki Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto jest odpowiedzialny za napisanie tej książki?

Autorem książki jest Andrzej Nowak-Arczewski. Resztę książek napisanych przez tego autora można znaleźć utaj lub kliknąć w jego nazwisko znajdujące się w polu "Informacje".

Który wydawca pilnuje wydania tej książki?

Książka ma zostać wydana przez firmę Znak Horyzont. Aby zobaczyć listę książek wydanych przez tego wydawcę kliknij w jego nazwę lub kliknij utaj.

Na waszej stronie wypisane są niewłaściwe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić poprawkę należy uzupełnić formularz znajdujący się tutaj. W ramach tej funkcji można zgłosić między innymi aktualizację daty, dodać lub zmienić opis, zamieścić zwiastun oraz trailer, czy też przesłać nową okładkę lub plakat.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Andrzej Nowak-Arczewski - Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera? Kiedy wychodzi Andrzej Nowak-Arczewski - Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera?
Data wydania książki zaplanowana została na 29.09.2021. Nowa książka Andrzej Nowak-Arczewski z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Andrzej Nowak-Arczewski - Przykosa. Bohater z AK - zdrajca z UB. Śledztwo śladami Redera data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 29 września 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie