środa, 7 grudnia

Oznaczenie treści
 

Andrzej Brzeziecki - Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego

(2022)
Biografie

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Andrzej Brzeziecki - Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego

Data premiery

środa
07.12.2022
dzisiaj
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Biografie
Ranking:
1127   2124

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Bardzo porządny chłopak, fanatyk »Tygodnika Powszechnego« – nie wiem dlaczego. Kocha się w tym piśmie, całe życie mu poświęca" – mówił o nim Stefan Kisielewski. Krzysztof Kozłowski, wieloletni zastępca redaktora naczelnego Jerzego Turowicza, pracę w najbardziej niezależnym piśmie ukazującym się w PRL-u traktował jako swoją życiową misję i powołanie. Ważniejsze mogło być tylko współtworzenie wolnej Polski.
W 1989 roku wir polityki porwał go na dobre. Od obrad Okrągłego Stołu sprawy potoczyły się w zawrotnym tempie: mandat senatora, funkcja podsekretarza stanu, ministra spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego... Kozłowski nie mógł przypuszczać, jak wysoką cenę przyjdzie mu za to zapłacić.
Andrzej Brzeziecki przybliża biografię człowieka wyjątkowej wewnętrznej siły, kreśląc jednocześnie portret całej formacji intelektualnej, którą Kozłowski współtworzył w niełatwym, ale jakże istotnym momencie historii.
"Miał doskonały zmysł rzeczywistości. Potrafił wyczuć tę cienką linię, która dzieliła kompromis od kompromitacji. Krzysztof Kozłowski często był przeciw, ale nigdy nie był przeciw wolności i prawdzie. Był intelektualistą gorącego serca i chłodnego namysłu. Andrzej Brzeziecki znakomicie potrafił odczytać obraz i sens biografii Krzysztofa. Każdy mógłby marzyć, by to on został jego biografem. "
Adam Michnik
"Krzysztof Kozłowski należał do osób, które tradycja, etos i własny temperament wzywały do obrony spraw słusznych, nawet jeśli skazanych na klęskę. Splot jego zalet, umiejętności i historycznej koniunktury sprawił, że odniósł ważne zwycięstwa – jako redaktor "Tygodnik Powszechnego", minister i senator. Andrzej Brzeziecki umiejętnie wydobywa z cienia jedną z najciekawszych postaci czasów PRL-u i III RP. "
Henryk Woźniakowski
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest data premiery książki Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego?

Książka Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego będzie debiutowała 7 grudnia 2022 (premiera w Polsce). W celu wyświetlenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

Chcę dostawać na bieżąco aktualne wiadomości dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby otrzymywać komunikaty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

W jaki sposób mogę zarekomendować książkę znajomym?

Książkę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Ile pieniędzy trzeba zarezerwować na książkę?

Aby zobaczyć ile trzeba wydać na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę kupić książkę Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego. W którym miejscu mogę nabyć ten produkt?

Książka Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego jest do dostania tutaj. Wszystkie sklepy dostępne są w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się po prawej stronie.

Gdzie mogę znaleźć najnowsze materiały odnośnie książki Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego?

W celu sprawdzenia nowych wieści należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak mogę ocenić ten tytuł?

Żeby to zrobić trzeba wyznaczyć należytą ocenę od 1 do 5, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą zagłosować.

Jaką metodą wyliczona została ocena książki?

Premiera książki Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który nowelista odpowiedzialny jest za tę książkę?

Andrzej Brzeziecki to twórca tej książki. Żeby poznać inne utwory od tego autora należy kliknąć utaj albo kliknąć w jego nazwisko w zakładce "Informacje".

Które wydawnictwo ma w planach wydanie tej książki?

Wydawnictwo Znak Wizerunkowe odpowiada za wydanie książki. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Na waszej stronie napisane są niepoprawne informacje. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić błąd należy kliknąć tutaj i wysłać wypełniony formularz. Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Andrzej Brzeziecki - Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego? Kiedy wychodzi Andrzej Brzeziecki - Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego?
Data wydania książki zaplanowana została na 07.12.2022. Nowa książka Andrzej Brzeziecki z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Andrzej Brzeziecki - Kocio, Kozioł, Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 7 grudnia 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie