sobota, 2 marca

Oznaczenie treści
 

Alżbeta Bublanova - Im przeznaczone

(2022)

Alżbeta Bublanova - Ti, Kterým Se Narodíš

Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Alżbeta Bublanova - Im przeznaczone / Alżbeta Bublanova - Ti, Kterým Se Narodíš

Data premiery

poniedziałek
04.04.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Powieść "Im przeznaczone" kreśli drogi determinujące naszą tożsamość, wskazując na marzenia i czyny naszych rodziców, ale pokazuje również, że sami mamy w sobie siłę, by być kim chcemy i by żyć w taki sposób, jaki sami uznamy za słuszne. Niezwykłe ciepło płynie z zakończenia książki. Okazuje się, że miłość i tak wygrywa!
"Po raz kolejny Alžběcie Bublanovej udało się z łatwością przeniknąć do wnętrza swoich bohaterów, choć ich perypetie nie są łatwe. O sile powieści Im przeznaczone nie świadczy objętość, ale sposób w jaki autorka prowadzi narrację. Jest to lektura wymagająca skupienia, która szczególnie mocno rezonuje u wrażliwych czytelników. "
Baru Javorková, Knihomilka
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Recenzje (1)

Autor: aniabex
Data publikacji: 2023-02-10
Ocena: 5/5

Im przeznaczone

„Gdzieś tam na mnie czekają wielkie rzeczy i będzie mi dobrze. Po prostu to wiem”.

Każdy w swoim życiu usłyszał kilka tanich frazesów, tych całkiem pustych truizmów i tych jednak dających nadzieję banałów.

Paradoks życia balansującego na granicy wiary w przypadek i przekonania o istnieniu przeznaczenia, czyni je niezmiennie nieprzewidywalnym..

Alžběta Bublanova w swojej książce „Im przeznaczone” zabiera nas w niezwykłą podróż z olbrzymim ładunkiem prawdy i emocji, nostalgii i szczerości.  

Poznasz tu ludzi z wrodzonym poczuciem wolności i tych żyjących w ramach, w które wciśnięto ich w dzieciństwie. Tych dzielących świat na uporządkowany i nieuporządkowany. Mających marzenia i plany, i tych którym pokładane nadzieje zweryfikował czas. Poczujesz jak to jest być ważnym, winnym, innym. Jak to jest bardziej czuć, niż wiedzieć. I jak ważne jest stawianie granic.  

Poznasz trzy historie połączone węzłem przeznaczenia. Każda z nich prezentuje inny punkt widzenia. Pierwsza porusza, urzeka, bawi i wzrusza. Druga rozwarstwia życiowe zależności, prowadzi przez ostre zakręty nieprzewidywalnego losu, określa cienie i blaski ludzkich wyborów. Trzecia skupia uwagę, wyostrza czujność i zaspokaja głód braku ignorancji.

Trudno i nie trudno odkryć wspólny mianownik tych trzech kompletnych opowieści, a jak się dobrze przypatrzy, to i coś więcej.. o wiele więcej.

Minimalizm formy nie odbiera tu niczego, nie pozostawia niedosytu, tworzy za to ogromną przestrzeń do własnych analiz, tych logicznych i nielogicznych. Proste słowa, nienachalny, wiarygodny i zaangażowany przekaz pełen trudnych treści, złożonych relacji, otwartych pytań oraz nieoczywistych i bardzo indywidualnych odpowiedzi – dają odczuć niecodzienną wrażliwość autorki. Wszystko tworzy urzekający i szczery balans tych uświadomionych i nieuświadomionych obecnych w naszym życiu epizodów powodujących drżenie ludzkich serc.

Przytuliła mnie ta książka i poczęstowała przede wszystkim spokojem.

Polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź


Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy zadebiutuje książka Im przeznaczone?

Książkę będzie można czytać 4 kwietnia 2022 (data premiery w Polsce). Aby zobaczyć daty z innych regionów należy kliknąć w odpowiednią flagę. Dodatkowe ustawienia regionalne dostępne są w zakładce "Moje konto".

Chcę dostawać na bieżąco nowe wiadomości dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby śledzić doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na podany adres e-mail zostaną wysłane powiadomienia o zmianach. Informacje o zmianach pojawią się również na stronie "Aktualności".

Czy jest możliwość zasugerowania książki znajomym?

O książce można napisać innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Jaką cenę trzeba uiścić za książkę?

Aby sprawdzić ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Gdzie można zamówić książkę Im przeznaczone?

Książkę Im przeznaczone można kupić tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.

W którym miejscu mogę poczytać świeże newsy odnośnie książki?

Aby poczytać bieżące komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

Chcę ocenić ten tytuł. Jak tego dokonać?

Żeby to zrobić trzeba nadać właściwą ocenę w pięciopunktowej skali, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.

Jak obliczona została ocena książki?

Premiera książki Im przeznaczone uzyskała u nas ocenę 5.0 na 5 możliwych na podstawie 1 głosu naszego użytkownika. Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy głównie od stażu użytkownika. Przyznaną raz ocenę można dowolnie modyfikować poprzez wybranie innej wartości w polu "Ocena". Wszystkie tytuły można oceniać jeszcze przed ich debiutem, dzięki czemu użytkownicy mogą wyrazić swoje oczekiwania i - w razie potrzeby - modyfikować swoje osądy po bliższym zapoznaniu się z nimi, gdy te będą już dostępne.

Który nowelista odpowiedzialny jest za tę książkę?

Alżbeta Bublanova jest twórcą książki Im przeznaczone. W celu wyświetlenia listy utworów tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij utaj.

Które wydawnictwo odpowiada za wydanie tej książki?

Za wypuszczenie książki odpowiada firma Moc Media. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Odnalazłem na stronie niepoprawne informacje. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić korektę należy uzupełnić formularz znajdujący się tutaj. Poprawić można nieprawidłowe daty, opisy, okładki oraz dodać nowe trailery.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Alżbeta Bublanova - Im przeznaczone? Kiedy wychodzi Alżbeta Bublanova - Ti, Kterým Se Narodíš?
Data wydania książki zaplanowana została na 04.04.2022. Nowa książka Alżbeta Bublanova z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Alżbeta Bublanova - Im przeznaczone data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 4 kwietnia 2022, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie