czwartek, 13 maja

Oznaczenie treści
 

Aleksander Kaczorowski - Praski elementarz

(2021)
Faktu

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Aleksander Kaczorowski - Praski elementarz

Data premiery

środa
24.02.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
1197   2201

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Ten elementarz ma już dwadzieścia lat, a wciąż jest najlepszym przewodnikiem po Pradze, czeskiej historii, literaturze i wyobraźni. Nowe, poprawione i rozszerzone wydanie zbioru esejów Aleksandra Kaczorowskiego to barwna opowieść o najważniejszych postaciach literackiego świata XX-wiecznej Pragi – od Franza Kafki przez Jaroslava Haška, Karela Čapka, Jiříego Weila po Bohumila Hrabala, Josefa Škvoreckiego, Milana Kunderę, Otę Pavla i Václava Havla. To także osobista historia pasji znakomitego bohemisty – początków jego fascynacji Czechami, odkrywania mało wówczas znanych pisarzy, pierwszych spacerów po Libni i Žižkovie. Od "Praskiego elementarza" zaczęła się w Czarnym na dobre "środkowoeuropejska passa". Z okazji dwudziestopięciolecia wydawnictwa nie tylko wznawiamy "Praskiego elementarza"​​​​​​​, ale wpisujemy go na listę lektur obowiązkowych każdego miłośnika Europy Środkowej.
"To nie był mój elementarz, to był mój uniwersytet. "
Mariusz Szczygieł
"To zapis stanów duszy człowieka, który zachorował na Pragę, i przekonujące wyjaśnienie, że choroba ta nie jest szaleństwem, lecz jak najbardziej zrozumiałą fascynacją, której w mniejszym lub większym stopniu ulega każdy czytelnik Hrabala. Nie wszyscy, rzecz jasna, są tak zdeterminowani, by od razu jechać do Pragi... W zastępstwie powinni więc wybrać się w podróż wirtualną, w której Kaczorowski jest doskonałym przewodnikiem. "
Edwin Bendyk
"Praski elementarz" urzekł mnie od pierwszych stron [... ]. Ta książka to sama esencja "czeskości". "
Aleksander Fiut
"To książka nie tylko napisana żywo, zajmująco i z doskonałym wyczuciem pointy, ale wręcz fascynująca. [... ] Kultura czeska trafiła do kogoś, kto nie tylko z niej czerpał, ale i potrafił się jej odwdzięczyć. "
Leszek Engelking
"W tle tych wszystkich życiorysów jest i sam Alik – spóźniony trochę, w barze nad kuflem piwa... Ta sytuacja nadaje jego esejom ton łagodności i przyzwolenia w ocenie połamanych losów. "
Krzysztof Czyżewski
"Ta książka doskonale tłumaczy, dlaczego w ostatnim czasie język polski stał się jednym z najczęściej słyszanych na ulicach czeskich miast. "
"Lidové noviny"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Praski elementarz ma zostać wydana?

Książka Praski elementarz będzie debiutowała 24 lutego 2021 (data wydania w Polsce). Aby zobaczyć daty z innych regionów należy kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić komunikaty o premierze?

Aby śledzić najświeższe informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Na stronie "Aktualności" zostaną opublikowane zmiany, które zaszły w obserwowanych premierach, a powiadomienie zostanie wysłane we wiadomości e-mail.

Chcę wspomnieć o książce innym osobom. Jak tego dokonać?

Można to zrobić klikając przycisk "Lubię to!" lub ysyłając e-mail do znajomych. Obydwie te opcje znajdują się na pasku w górnej części strony.

Ile pieniędzy warta jest książka?

Żeby zobaczyć ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę Praski elementarz. Gdzie można kupić ten produkt?

Książkę Praski elementarz można dostać tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.

W którym miejscu znajdę bieżące newsy dotyczące książki?

Najnowsze newsy można znaleźć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

W jaki sposób można zaproponować ocenę dla tej książki?

Żeby ocenić książkę należy nadać właściwą wartość w skali od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jakim sposobem skalkulowana została ocena książki?

Premiera książki Praski elementarz nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat tworzy tę książkę?

Aleksander Kaczorowski jest twórcą książki Praski elementarz. Żeby sprawdzić listę pozostałych książek tego twórcy należy udać się do pola "Informacje" i kliknąć w jego nazwisko albo kliknąć utaj.

Jaka firma pilnuje wydania tej książki?

Wydawnictwo Czarne sprawuje nadzór nad wydaniem książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały wydane przez tę firmę należy kliknąć w en odnośnik albo udać się do pola "Informacje" i kliknąć w nazwę wydawnictwa.

Na waszej stronie zaprezentowane są mylne dane. Gdzie mogę zgłosić poprawkę?

Żeby zgłosić poprawkę należy uzupełnić formularz umieszczony tutaj. Funkcja ta pozwala na zgłoszenie uaktualnienia informacji takich jak data wydania czy modyfikacja opisu, a także umożliwia dodanie nowych zwiastunów, trailerów, okładek lub plakatów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Aleksander Kaczorowski - Praski elementarz? Kiedy wychodzi Aleksander Kaczorowski - Praski elementarz?
Data wydania książki zaplanowana została na 24.02.2021. Nowa książka Aleksander Kaczorowski z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Aleksander Kaczorowski - Praski elementarz data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 24 lutego 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie