sobota, 17 listopada

Oznaczenie treści
 

Alberto Moravia - Konformista

(2014)

Alberto Moravia - Il conformista

Powieść

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Alberto Moravia - Konformista / Alberto Moravia - Il conformista

Data premiery

środa
19.11.2014
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"Konformista" to niewątpliwie jedna z głośniejszych powieści Alberta Moravii. Wydana tuż po wojnie, jest doskonałym i przenikliwym studium natury ludzkiej. Analizując psychikę swoich postaci, Moravia udowadnia, że jest pisarzem uniwersalnym: jego spostrzeżenia są aktualne zarówno w świecie, który musi wyzwolić się z faszyzmu, jak i współcześnie.

Marcello nigdy nie był normalnym dzieckiem. Od małego musiał radzić sobie z silną żądzą krwi, która doprowadzała go na skraj obłędu. Kwiaty w ogrodzie matki, jaszczurki, kot... jednak pewnego dnia wydarzyło się coś, co odmieniło jego życie. Po kilkunastu latach przeszłość nadal zdaje się dręczyć Marcella. Świadomy swojej anormalności, za wszelką cenę pragnie nie wyróżniać się z tłumu. Ukończył studia, jak większość młodych Włochów działa w partii faszystowskiej, znalazł narzeczoną i planuje ślub. Pewnego dnia otrzymuje rozkaz zabicia dawnego profesora, który aktualnie przebywa w Paryżu. Marcello decyduje się wypełnić swoją misję podczas podróży poślubnej. Zadanie okazuje się jednak bardziej skomplikowane, a sam Marcello wplątuje się w sieć namiętności i pasji, w której będzie musiał się odnaleźć. Moravia, analizując ludzką psychikę, gra symbolami i metaforami, które czynią jego powieść wciągającą i uniwersalną.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Alberto Moravia - Konformista? Kiedy wychodzi Alberto Moravia - Il conformista?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.11.2014. Nowa książka Alberto Moravia z 2014 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2014 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Alberto Moravia - Konformista data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 listopada 2014, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie