wtorek, 30 listopada

Oznaczenie treści
 

Al Sweigart - Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu

(2021)
IT

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Al Sweigart - Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu

Data premiery

środa
01.12.2021
jutro
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Informatyka
Ranking:
1416   2715

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Programistów Pythona ograniczają tylko wyobraźnia i technologia. Nic dziwnego, że rzesza osób zafascynowanych Pythonem stale rośnie, podobnie jak liczba adeptów programowania w tym języku. Po ugruntowaniu podstaw tworzenia kodu można już pisać całkiem funkcjonalne aplikacje, jednak prawdziwa moc Pythona i satysfakcja z pracy z nim objawiają się dopiero po opanowaniu nieco bardziej złożonych zagadnień. Jeśli więc znasz podstawową składnię i najważniejsze zasady rządzące Pythonem, czas na naukę pisania czystego, czytelnego i łatwego do utrzymania kodu - kodu pythonicznego!
Dzięki tej książce przyswoisz najlepsze zasady konfigurowania środowiska programistycznego i praktyki programistyczne poprawiające czytelność kodu. Znajdziesz tu mnóstwo przydatnych wskazówek dotyczących posługiwania się wierszem polecenia i takimi narzędziami jak formatery kodu, kontrolery typów, lintery, a nawet systemy kontroli wersji. Od strony praktycznej poznasz techniki organizacji kodu i tworzenia jego dokumentacji. Nie brak też zaawansowanych zagadnień, jak pomiary wydajności kodu czy analiza algorytmów Big O. Sporo miejsca poświęcono również pythonicznemu paradygmatowi programowania zorientowanego obiektowo. Dowiesz się więc, jak prawidłowo pisać klasy, korzystać z mechanizmów dziedziczenia i czym są metody dunder. To znakomity przewodnik na drodze, którą musi pokonać początkujący, aby stać się profesjonalnym programistą Pythona.
W książce między innymi:
czym jest dobry styl programowania
automatyczne formatowanie kodu w Pythonie
typowe źródła błędów i ich wykrywanie
organizacja plików kodu w projektach
programowanie funkcyjne w Pythonie
profilowanie wydajności kodu
Python. Od początku twórz czysty, doskonale pythoniczny kod
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu zadebiutuje?

Książka Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu wydana zostanie 1 grudnia 2021 (data wydania w Polsce). W celu sprawdzenia daty z innego regionu należy wybrać odpowiednią flagę. W celu zmiany domyślnie wyświetlanego regionu należy skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach konta.

W jaki sposób można śledzić wieści o premierze książki?

Aby dostawać bieżące informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach zostaną wysłane na e-mail oraz pojawią się na stronie "Aktualności".

Chcę zasugerować książkę innym osobom. Jak tego dokonać?

Premierę można zarekomendować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile nabędę książkę?

Aby dowiedzieć się ile kosztuje książka kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę zamówić książkę Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu. Gdzie mogę zakupić ten tytuł?

Książkę Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu można zakupić tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.

Na jakiej stronie obejrzę nowe doniesienia odnośnie książki?

Aby zobaczyć bieżące komunikaty należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

W jaki sposób można przypisać notę dla tego produktu?

W tym celu należy założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" należy zaznaczyć właściwą wartość w pięciopunktowej skali i oznaczyć ją kliknięciem.

Jakim sposobem obliczana jest ocena książki?

Premiera książki Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który nowelista tworzy tę książkę?

Twórcą jest Al Sweigart. Kliknij utaj albo w nazwisko autora, żeby wyświetlić inne książki przez niego napisane.

Kto planuje wydać tę książkę?

Za wydanie książki odpowiedzialna jest firma Helion. Kliknięcie w nazwę wydawnictwa wyświetli listę innych książek przez nie wydanych. Z funkcji tej można skorzystać w polu "Informacje".

Na waszej stronie napisane są mylne informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

Aby to zrobić należy skorzystać z opcji "zgłoś poprawkę" umieszczonej nad polem "Informacje". Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Al Sweigart - Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu? Kiedy wychodzi Al Sweigart - Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu?
Data wydania książki zaplanowana została na 01.12.2021. Nowa książka Al Sweigart z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Al Sweigart - Programowanie w Pythonie dla średnio zaawansowanych. Najlepsze praktyki tworzenia czystego kodu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 1 grudnia 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie