Lily Graham - Dziecko z Auschwitz Czasami człowiekowi tak niewiele do szczęścia potrzeba. "Dziecko z Auschwitz" Lily Graham jest odzwierciedlaniem tego, iż były czas gdzie człowiek jedyne o czym myślał i marzył to by przetrwać kolejny dzień, gdzie emocje jakie mu z przy tym towarzyszyły powodowały ból i cierpienie, nawet w skrajnych przypadkach chłodu i głodu w głębi serca nadal tliła się nadziej i miłość, że jest jeszcze szansa na spotkanie ukochanej osoby, nawet kosztem własnej śmierci. Gorąco polecam tę książkę, zwłaszcza dla osób, które nigdy nie miały styczności z literaturą obozową.