środa, 17 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Agnieszka Cubała - Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim.

(2022)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Agnieszka Cubała - Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim.

Data premiery

wtorek
26.07.2022
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
313   478

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

"[... ] w powstaniu warszawskim brało udział wielu Wielkopolan. Byli na wysokich, dowódczych stanowiskach. Pułkownik Adam Borys, dowódca «Parasola», to tylko jeden przykład z całego szeregu. Powstanie 1944 roku było powstaniem narodowym. Warszawskim z lokalizacji, a narodowym w treści. Tej tezy jakoś nikt nie chce uchwycić".
Kapitan Zofia Wierczyńska-Grodecka
Agnieszka Cubała doskonale to rozumie i w swojej książce pokazuje powstanie warszawskie z unikatowej perspektywy.
Wielu mieszkańców Kraju Warty, wysiedlonych bądź zmuszonych do ucieczki, znalazło się w stolicy, włączyło w działalność konspiracyjną i wreszcie stanęło do walki w Godzinie "W". Powstaniec wielkopolski i śląski Franciszek Rataj, pomysłodawca nazwy Szare Szeregi harcmistrz Józef Wiza, komendant Harcerskiej Poczty Polowej Przemysław Górecki, młodziutkie łączniczki siostry Chuchlanki, organizator spektakularnej ewakuacji Szpitala Maltańskiego doktor Leon Strehl, wybitny historyk Edward Serwański, piłkarz Warty i Lecha Poznań Henryk Czapczyk, jeden z największych amantów przedwojennego polskiego kina Franciszek Brodniewicz – to tylko kilka przykładów, jak mieszkańcy Wielkopolski zaangażowali się w ten narodowy zryw.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy planowana jest premiera książki Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim.?

Książka Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim. ma pojawić się 26 lipca 2022 (data premiery w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić wybierając odpowiednią flagę. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować w "Ustawieniach serwisu".

Chcę dostawać najnowsze wiadomości o zmianach dotyczących książki. Jak tego dokonać?

Aby być powiadamianym na bieżąco o aktualizacjach należy dodać książkę do listy "Moje premiery". W tym celu kliknij w opcję "Obserwuj premierę" dostępną na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.

Czy dostępna jest możliwość zasugerowania książki innym osobom?

Tytuł zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

Za ile można kupić książkę?

W celu poznania ceny książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

Chcę nabyć książkę Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim.. Gdzie mogę nabyć ten produkt?

Książka Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim. jest do kupienia tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów sprzedających ten produkt.

W którym miejscu mogę zobaczyć najnowsze wieści dotyczące książki Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim.?

Aby zobaczyć bieżące informacje należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

W którym miejscu mogę zaproponować ocenę dla tego tytułu?

Aby to zrobić należy wybrać właściwą ocenę w skali 1-5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.

W jaki sposób wyliczono ocenę książki?

Premiera książki Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim. nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor pisze tę książkę?

Agnieszka Cubała to osoba odpowiedzialna za stworzenie książki. Żeby sprawdzić listę pozostałych książek tego twórcy należy udać się do pola "Informacje" i kliknąć w jego nazwisko albo kliknąć utaj.

Jaki wydawca chce wydać tę książkę?

Książka ma zostać wydana przez firmę Rebis. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Na waszej stronie podane są błędne dane. Gdzie mogę to zgłosić?

Problem ten można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Agnieszka Cubała - Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim.? Kiedy wychodzi Agnieszka Cubała - Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim.?
Data wydania książki zaplanowana została na 26.07.2022. Nowa książka Agnieszka Cubała z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Agnieszka Cubała - Wielkopolanie '44. Jak mieszkańcy Wielkopolski walczyli w powstaniu warszawskim. data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 26 lipca 2022, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie