środa, 22 września

Oznaczenie treści
 

Adam Jońca - Renault FT 1919-1939. Pojazdy Wojska Polskiego. Tom 1

(2021)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Adam Jońca - Renault FT 1919-1939. Pojazdy Wojska Polskiego. Tom 1

Data premiery

środa
28.07.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
1364   2761

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Renault FT. 1919–1939. Wojna, pokój i znów wojna to pierwszy tom nowej serii wydawniczej Wydawnictwa Vesper zatytułowanej "Pojazdy Wojska Polskiego".
Czołgi Renault FT stanowiły uzbrojenie pierwszej polskiej formacji pancernej, jaką był 1-er Régiment des Chars Blindés Polonais (1. Polski Pułk Czołgów) sformowany we Francji w roku 1919, czyli tuż po zakończeniu Wielkiej Wojny, jak wówczas nazywano I wojnę światową. Pułk przyjechał do Polski w czerwcu 1919 roku, a już w sierpniu tego samego roku ruszył do walki. Jego 2. kompania została wysłana na front litewsko-białoruski, gdzie walczyła pod Bobrujskiem, nadzwyczaj skutecznie wspierając natarcie 14. Wielkopolskiej Dywizji Piechoty na samo miasto. Pod koniec września 2. kompania została przerzucona koleją pod łotewski Dyneburg. Jednostka ponownie wykazała się skutecznością i wolą walki.
Wojna z bolszewikami w 1920 roku intensywnie angażowała polskie czołgi, zarówno w początkowym odwrocie, jak i w późniejszej kontrofensywie. O postawie czołgistów w walkach świadczy liczba najwyższych polskich odznaczeń wojskowych nadanych im po skończonej kampanii: 34 krzyże Virtuti Militari i 31 Krzyży Walecznych.
Starzejące się czołgi Renault FT służyły w Wojsku Polskim aż do wybuchu wojny z Niemcami 1 września 1939 roku. W boju wrześniowym zmobilizowano trzy kompanie czołgów Renault.
Książka "Renault FT... " to album dużego formatu, w którym zawarto podstawowe informacje o omawianym czołgu i zaprezentowano ponad 200 dużych, wyrazistych fotografii z różnych okresów jego służby w Wojsku Polskim. Dopełnieniem są barwne sylwetki polskich maszyn – z odtworzonymi szczegółami wyposażenia, malowania i oznakowania.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy debiutowała będzie książka Renault FT 1919-1939. Pojazdy Wojska Polskiego. Tom 1?

Książka ma być dostępna 28 lipca 2021 (data premiery w Polsce). Wyświetlaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić aktualne doniesienia o premierze?

Aby otrzymywać aktualne raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.

Gdzie mogę zarekomendować książkę znajomym?

Premierę można zasugerować znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile mogę zakupić książkę?

Żeby sprawdzić ile należy zapłacić za książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W jakim miejscu nabędę książkę?

Książka jest do dostania tutaj. Więcej można znaleźć w zakładce "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Na jakiej stronie przeglądnę nowe newsy dotyczące książki?

W celu znalezienia najświeższych wieści należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

W jaki sposób można przyporządkować notę dla tej książki?

W tym celu trzeba założyć nowe konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba wskazać wartość w skali od 1 do 5 i zatwierdzić ją kliknięciem.

Jaką metodą podliczono ocenę książki?

Premiera książki Renault FT 1919-1939. Pojazdy Wojska Polskiego. Tom 1 nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który literat stworzył tę książkę?

Adam Jońca to osoba odpowiedzialna za napisanie książki. Lista innych wydawnictw książkowych tego autora dostępna jest utaj.

Jakie wydawnictwo ma w planach wydanie tej książki?

Wydawnictwo Vesper sprawuje nadzór nad wydaniem książki. Żeby poznać inne książki od tego wydawcy należy kliknąć utaj lub w jego nazwę w polu "Informacje".

Na tej stronie wypisane są niepoprawne dane. Gdzie mogę to zgłosić?

W tym celu należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę" umieszczony nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Adam Jońca - Renault FT 1919-1939. Pojazdy Wojska Polskiego. Tom 1? Kiedy wychodzi Adam Jońca - Renault FT 1919-1939. Pojazdy Wojska Polskiego. Tom 1?
Data wydania książki zaplanowana została na 28.07.2021. Nowa książka Adam Jońca z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Adam Jońca - Renault FT 1919-1939. Pojazdy Wojska Polskiego. Tom 1 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 28 lipca 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie